ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:08 29.01


Кожний п'ятий житель Полтави просив субсидію. Дехто отримав, але - "0 грн."

58 тисяч полтавців звернулися за субсидіями, отримали їх - більше 50 тисяч, це ледь не кожен п'ятий житель міста. Дехто отримав кілька тисяч допомоги на місяць, а дехто - нуль. Але про таку "допомогу" влада все одно прозвітувалася.

За даними Головного управління статистики в Полтавській області, станом на січень 2016 року в обласному центрі зареєстровано понад 58 тисяч звернень щодо призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Це приблизно кожен п'ятий житель міста, згідно з демографічними даними.

У половині випадків у домогосподарствах зареєстрована лише одна людина. При цьому субсидії були призначені більш, ніж 51.5 тисячам домовласників. За статистичними даними, середній розмір державної допомоги склав 754 гривні по Полтаві та 1375 гривень по області.

Однак ця величезна нібито статистика має підводні камені. Полтавка Жанна К. розповідає:

Я сама із багатодітної родини. Батьки зараз залишилися одні в чотирикімнатній квартирі, діти роз'їхалися. Як пенсіонерам оплачувати комунальні послуги при такому помешканні, навіть якщо ми, діти, допомагаємо?! Подавали документи на субсидію. Її оформляють на санітарну норму, а вона надзвичайно мала. Улітку батькам призначили допомогу розміром… 0 гривень. А по документах пройшло як "субсидію призначили"! Про те, що реально люди не отримали нічого, ніхто не каже. Згадують тільки про те, скільки громадян звернулося і скільком призначена допомога.

Ми не знайшли офіційних даних про те, скільки людей із тих, дані яких увійшли до статистики "про отримання субсидій", насправді дарма подавали документи до "собесів". Тому органи влади, на нашу думку, мають широке поле для маніпулювання цифрами.

У той же час можна з високою достовірністю говорити про те, що чим більше пільговиків проживає у домоволодінні і чим менша при цьому його площа – тим більший розмір державної допомоги. Прикладом цього твердження є історія полтавця Анатолія Васильовича:

У мене свій будинок і нежитловий флігель поруч. Загальна площа двох приміщень близько 100 кв.метрів. При цьому ми користуємося послугами "Полтаваобленерго", "Полтавагазу" та КАТП-1628. Вода і каналізація у нас свої. У будинку зареєстровані двоє пенсіонерів, двоє молодих людей (один у декреті) і одна дитина. Протягом опалювального сезону 2015-2016 років щомісячна субсидія для нас складає понад п'ять тисяч гривень щомісяця. Скажу чесно: на допомогу сподівалися, але такої значної суми навіть не очікували.

До речі, у Полтавській області проживає багато пільговиків. Так, третина жителів Полтавщини – пенсіонери.

Анна СОЛТОВСЬКА

пенсіонери, субсидія, допомога, статистика, маніпуляція, цифри, влада

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.