ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 08.05

P


Кращі теми для розмови англійською мовою

У цій статті ми зібрали найкращі ідеї, які допоможуть вам задати тон небанальної бесіди з будь-ким.

 

Теми для розмови англійською мовою

Більшість з нас знає які теми не варто підіймати у розмові з малознайомими людьми. Зазвичай, такі топіки як гроші, політика, особисте життя та релігія є табу при розмові з іноземцями. А про що ж тоді говорити? Насправді нейтральних, а головне цікавих, тем до обговорення є безліч.

Бажаєте вільно спілкуватися англійською? Приєднуйтеся до наших курсів розмовної англійської: https://cambridge.ua/uk/communication-skills/ та відчуйте впевненість у спілкуванні!

Ставимо умовні запитання

«Що б ти робив, якби виграв у лотерею?» Гадаємо, ви не раз ставили такі запитання або й відповідали на них. Вони можуть здаватись дещо дитячими, проте, можуть розказати дуже багато речей про ваших співрозмовників. Люди здебільшого не поспішають давати відверті відповіді на особисті прямі запитання. Натомість умовні запитання стимулюють їх розказати про себе більше. Корисна порада: ставте специфічніші запитання. 

Наприклад, замість 

What would you do if you won the lottery? 

краще запитати

What country would you visit first after winning the lottery? 

або 

What is the first thing you’d buy after winning 1 million dollars? 

Перше запитання є дещо абстрактним, тоді як два інших – деталізованими, адже ставлять конкретні орієнтири у самому питанні. 

Ще деякі ідеї умовних запитань для розвитку вашого small talk:

If you could film a movie about yourself, what genre would it be? 

What one thing in the world would you change if you could?

What three famous people would you like to meet if there was such a possibility?

Ставимо питання-порівняння 

Запитання-порівняння також допоможуть вам дізнатись більше про вашого співрозмовника. Для успішного використання таких питань для розвитку розмови необхідна практика. Річ у тім, що спонтанно досить важко придумати адекватне запитання з використанням порівнянь, а також оформити його англійською мовою. Найкраще, щоб ваше порівняння стосувалось речей, що знаходяться в одній площині, однак є відмінними. Наприклад, запитання «Ти хотів би зараз з’їсти морозиво чи піти на прогулянку?» звучить менш логічним, ніж «Ти хотів би зараз з’їсти морозиво чи піцу?», адже умовні морозиво та піца відносять до однієї площини, але є дуже різними за своїми смаковими якостями. 

Пропонуємо переглянути наші пропозиції таких запитань:

Would you rather live in the megalopolis or the suburbs?

Would you rather lie on the beach or go to the mountains?

Would you refuse sugar or salt till the end of your life?

Запитуємо про досвід

Мабуть, один з «найлінивіших» способів задання тону розмови – поставити запитання про персональний досвід співрозмовника. Зазвичай людям приємно, коли їхнім життям щиро цікавляться інші. Такі запитання дають простір для ваших співрозмовників, а також змусять їх запам’ятати вас як уважного та емпатійного співбесідника. Зверніть увагу, що рівень персоналізації таких запитань залежить від того наскільки добре ви знаєте людину. Скажімо, вашого колегу, який любить багато подорожувати, ви можете запитати:

What was the most shocking experience during your travels?

Натомість свого приятеля, з яким ви бачитесь тричі на тиждень, ви можете запитати щось більш особисте:

When was the last time you cried over a movie or book?

Пропонуємо вам ознайомитись ще з деякими питаннями, які допоможуть розговоритись вашим співрозмовникам:

Have you ever tried diving or snorkelling? 

Have you ever experienced sleep paralysis? 

What was the first time you got disappointed in people?

Просимо пораду

Непрошених порад не любить ніхто, але багато хто любить радити. Пропонуємо піти іншим шляхом – у такому випадку ви виступаєте у ролі того, хто шукає поради. Найкраще, якщо ви справді потребуєте досвіду, який вже має інша людина. Наприклад, ви хотіли б займатись спортом, але не можете визначитись що вам більше до вподоби. При цьому, ваш сусід – тренер у спортзалі. У такому разі ви можете його запитати:

What types of home exercises could you recommend for my body type? 

Зазвичай, коли ви запитуєте поради у досвідченої людини, ви одночасно отримуєте відповіді на інші, ще не поставлені, ваші запитання. Все дуже просто: виступаючи у ролі експерта, чимало людей з радістю поділяться своїм цінним досвідом, ставлячи своєю чергою запитання вже вам, і таким чином розвивається ґрунтовна розмова. 

Ось ще деякі приклади питань-прохань:

What restaurant has the most delicious cuisine in your opinion?

What type of attitude should I look for in a partner?

When is the best time to plant cauliflower?

Хочете, щоб Ваша дитина впевнено володіла англійською мовою? Приєднуйтеся до наших курсів: https://cambridge.ua/uk/kids/, наші професійні викладачі зроблять навчання легким та цікавим.

Підсумки 

Не зважаючи на те, яку стратегію для розвитку розмови англійською ви оберете, радимо використовувати щирий підхід у цій справі. Люди можуть швидко розпізнати напускний інтерес, чим ви й втратите їхню прихильність. Натомість якщо ви будете по-справжньому зацікавлені у своїх співбесідниках, ви поступово та органічно будете розвивати свої навички розмови в англійській мові, адже інтерес – один з найпотужніших двигунів нашого прогресу. Якщо вас зацікавила ця стаття, запрошуємо відвідати наш мовний центр, що є єдиним платиновим представником Cambridge Assessment English в Україні, і який допоможе розвинути вашу англійську під будь-яку ціль.


 

 

освіта, англійська мова, мовний центр

За темою:

  • Двоє полтавців представляють область у фіналі конкурсу "Учитель року-2024"
  • Три роки без укриття: у школі під Полтавою відновили навчання
  • Без укриття: у Щербанівській ТГ чекають, коли відведуть дітей у дитсадок
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.