ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:49 31.12


Лікарі розповіли, куди звертатись тим, хто занедужав на свята

Напередодні свят Полтавська служба екстреної медичної допомоги закликає зменшити навантаження на лікарів "швидкої" і не робити непрофільні виклики.

Ми бажаємо здоров'я всім нашим читатчам, але перед Новим роком все ж дізнались, куди треба звертатись у випадках раптових захворювань.

Переважна більшість викликів із приводу підвищення температури насправді потребують не екстреної медичної допомоги, а  огляду та призначень сімейного лікаря. Для цього в Полтаві здійснюються необхідні заходи з організації надання медичної допомоги хворим вдома лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД): збільшили кількість чергових лікарів у вечірні години та вихідні дні, залучили лікарів-інтернів, розгорнули інформаційну кампанію щодо необхідності при загостренні хронічних хвороб звертатися за медичною допомогою у першу чергу до сімейних лікарів.

Екстрену (швидку) медичну допомогу обов'язково треба викликати у наступних випадках:
 - втрата свідомості;
- судоми;
- раптовий розлад дихання;
- раптовий біль в ділянці серця;
- зовнішня кровотеча, блювота кров’ю;
- гострий біль в животі;
- усі види травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови та внутрішніх органів), при яких пацієнт не в змозі самостійно пересуватись;
- ураження електричним струмом, блискавкою, теплові удари, переохолодження;
- асфіксії всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи);
- ушкодження при надзвичайних ситуаціях (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо);
- наслідки злочинного нападу;
- ознаки усіх видів отруєнь, укуси тварин, змій, отруйних комах тощо;
- порушення нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо);
- транспортування пацієнтів, які потребують проведення інтенсивної терапії під час транспортування (винятково за викликом лікаря).
У всіх інших випадках – таких,  як загострення хронічних захворювань, підвищення артеріального тиску та температури тіла, головного болю, запаморочення, болю у попереку і суглобах, больовий синдром у хворих на онкологічні захворювання, погіршення стану хворих, лікування яким проводиться в домашніх умовах – медики просять викликати сімейного лікаря або чергового лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД).

Протягом робочого тижня Центри ПМСД працюють у звичному режимі. На вихідні дні також організована робота з надання медичної допомоги. Чергові лікарі здійснюють прийом з 08.00 до 14.00, виїздить черговий лікар з 10.00 до 18.00 – протягом всіх вихідних днів. Отримати консультацію або викликати лікаря медики радять за наступними номерами телефонів.
Для дорослого населення:
Центр ПМСД №1 (район обслуговування МКЛ №1)
вул. Великотирнівська 29/2 – тел. 66-80-44
Центр ПМСД №2 (район обслуговування МКЛ №4)
вул. Івана Мазепи, 36 – тел. 68-17-58
Центр ПМСД №3 (район обслуговування МКЛ №2 та №3)
пров. Рибальський, 10в – тел.  57-22-23
Для дітей:
Дитяче поліклінічне відділення №1 (вул. П. Юрченка, 1) – тел.  56-71-74
Дитяче поліклінічне відділення №2 (вул. Нікітченка, 2) – тел. 58-18-99, 58-96-76
Дитяче поліклінічне відділення №3 (пров. Рибальський, 10) – тел. 57-22-23
Варто зауважити, що в дитячих поліклініках неділя – вихідний день.

У випадках, коли людина знаходиться в ясній свідомості та здатна самостійно пересуватись, але потребує невідкладної допомоги, медики наполегливо просять самостійно організувати транспортування таких пацієнтів власним транспортом чи за допомогою таксі до профільних відділень або ургентної лікарні.
Постійно чергують наступні профільні відділення:
Міський травматологічний пункт (МКЛ №1), вул. О. Гончара, 27 – тел. 67-62-77.
Приймальне відділення дитячої міської лікарні (пров. Рибальський, 10а) – тел. 52-18-63.
Гінекологічні відділення міських лікарень №1 та №5.

Крім того, постійно ургентні міська неврологія (неврологічне відділення МКЛ №1), щелепно-лицьової хірургії, очне та нейрохірургічне відділення Полтавської обласної клінічної лікарні.
Хірургічні чергування за спеціальним графіком  виконують перша, друга та третя міські клінічні лікарні, а також Центральна районна лікарня. Отримати інформацію стосовно того, яка саме лікарня чергує в певний день, можна в диспетчера служби екстреної медичної допомоги.
Зараз маємо надзвичайно велику кількість викликів, багато з яких, по суті, непрофільні. Немає сенсу викликати бригаду екстреної медичної допомоги лише для того, щоб лікар "послухав" легені в дитини, або лише для перевезення пацієнта, який може самостійно пересуватись, до стаціонарного відділення, (якщо він не потребує екстреної допомоги в дорозі). Тим більше, якщо мова йде про загострення хронічної хвороби – тут вже пацієнт повинен співпрацювати з сімейним лікарем та приймати рішення про планову госпіталізацію. Те ж стосується і пологів: як тільки почались перейми, варто викликати таксі та їхати в пологовий будинок самостійно. Вагітні жінки нерідко викликають швидку, щоб використати її лише для транспортування. Це неправильно. Звісно, мова не про патологічний перебіг або стрімкі пологи – тут вже потрібна бригада. Також часто викликають "швидку" для того, щоб поїхати в травмпункт, наприклад, за зламаною рукою,  розтягненням зв'язок або при потраплянні сльозогінного газу в очі. Насправді, це не робота швидкої – транспортувати таких пацієнтів. Людям потрібно самостійно звертатись в профільні відділення
– коментує Лариса Мирошниченко, заступник головного лікаря станції екстреної медичної допомоги №1 комунальної установи "Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

здоров'я, свято, діти, швидка допомога

За темою:

  • У Диканській ОТГ дитина захворіла на менінгіт
  • Запалення очей: сучасні методи лікування
  • Как получить стоматологическую помощь: куда лучше обращаться с возникшими зубными проблемами
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.