ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 26.05


Мамай не хоче перейменовувати вулиці Полтави до завершення війни

Роботу комісії, без якої не можна перейменувати вулиці та демонтувати пам’ятники в Полтаві, тимчасово призупинили. Проте, багато що тут залежить від тиску громадськості на міську владу.

 

Комісія з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій нині не працює. Це означає, що у Полтаві не можуть розпочати процедуру дерусифікації назв та пам’яток історії. Про це відомо з відповіді директорки міського Департаменту культури, молоді та сім’ї Олени Ромас регіональному представнику Інституту національної пам’яті на Полтавщині.

У відповіді вказано, що роботу комісії припинили через початок повномасштабної війни проти України. Тому запит Олега Пувстовгара про перейменування вулиць, що названі на честь російських та радянських діячів, не можна реалізувати.

Міська влада вважає, що перейменування вулиць – процес, що потребує ретельного вивчення та регулювання згідно з законодавством. Перш ніж ухвалити рішення, його матимуть ретельно вивчити. Також мають відбутися громадські обговорення, а тому ініціативу Пустовгара розглядатимуть по завершенню воєнного стану.

У коментарі сайту ЗМІСТ Олена Ромас розповіла, що у травні роботу комісії планують відновити, але тільки якщо всі її члени перебувають в Полтаві. Уже після цього планують повідомити про рішення, що планують ухвалити.

Тим часом 24 травня у Кременчуці затвердили список вулиць для перейменування, адже Комісія з питань найменування не припиняла роботу. Загалом зі 107 вулиць у переліку кількість назв  вулиць/провулків зросла до 141.

Нагадаємо, що міський голова Полтави Олександр Мамай вважає, що перейменовувати вулиці та вирішувати майбутнє пам'яток у місті потрібно після закінчення війни. Це й не дивно — проросійський міський голова чекає, куди вітер дутиме...До речі, росіяни на нових окупованих територіях за справу перейменувань беруться одразу ж.

Міністерство культури та Український інститут національної пам'яті наголошують, що дерусифікацію потрібно здійснювати в межах законодавства та за рекомендаціями науковців.

Декомунізація має тривати, але питання демонтажу монументів та зміни назви, пов'язаних з російською історією та культурою, потрібно розв'язувати згідно з законодавством. Насамперед щодо об'єктів, які нині мають статус об'єкта культурної спадщини та обліковані належним чином.

влада, війна, перейменування, пам'ятники, закон

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.