ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 23.10


Мельник проти Холода: справі дали хід

У Крюківському райсуді Кременчука 23 жовтня продовжився розгляд справи за позовом директора ПТК "Візит" Олександра Мельника до першого заступника голови Полтавської облради Євгенія Холода і Полтавської облради щодо визнання незаконними дій, що полягають в порушенні основоположних і конституційних прав людини. 

Засідання велось у режимі відеоконференції, адже позивач наразі знаходиться не в Кременчуці. На початку судового засідання представник сторони відповідача Руслан Ульянов озвучив клопотання щодо зупинення розгляду справи в цивільному суді до того часу, як не буде винесено вирок у кримінальній справі, повідомляє Кременчуцька газета.

"Установити, чи була інформація достовірною чи недостовірною, можна буде лише після вироку в кримінальній справі", - зазначив Ульянов, наполягаючи на тому, що справу не можна розглядати в порядку цивільного судочинства.

Він зазначив: якби позов стосувався лише презумпції невинуватості - це одне, а визначення достовірності чи недостовірності інформації -  інше.

Із цим не погодились ані Олександр Мельник, ані його адвокат Руслан Лазоренко. Позивач заявив, що з першого дня затримання, а це було 4 вересня 2014 року, не визнавав себе винним у замовленні вбивства мера Олега Бабаєва і судді Олександра Лободенка, не визнає і зараз. А в клопотанні адвоката Ульянова вбачає затягування процесу.

Лазоренко нагадав про презумпцію невинності. Після засідання в нарадчій кімнаті суддя Сергій Сьоря не задовольнив клопотання Руслана Ульянова щодо припинення розгляду справи. Та постановив, що необхідно витребувати документи кримінальної справи, аби надалі продовжити розгляд. З цим не погодився пан Мельник і його захимсник, а Ульянов не заперечував. Тож, засідання перенесено до 27 листопада, до того часу Крюківський райсуд має отримати документи з районного суду Гадяча, де зараз розглядають кримінальну справу про вбивство Бабаєва. 

Нагадаємо, що судове засідання проходить після звернення обласної ради до Вищої ради суддів та виступа депутата Холода на сесії, у якому він нібито зачепив гідність підозрюваного. Серед позовних вимог – відшкодування моральних збитків у сумі два мільйони гривень: по одному від депутата (за виступ 14 липня 2017 року) та від ради загалом (за ухвалення рішення всім корпусом). 

У позові мова йде про виступ Євгена Холода перед радою з приводу резонансної справи та ухвалення радою рішення "Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Вищої ради правосуддя щодо звільнення з посади судді Київського районного суду міста Полтави Логвінової О.В.". 

Причина такої вимоги – рішення судді про зміну запобіжного заходу на домашній арешт пана Мельника. 

Згідно з реєстром судових рішень, у першій інстанції позов відхилили. Суддя Крюківського райсуду Андрій Степура у своїй ухвалі зазначив, що права позивача з приводу спору щодо виконання суб'єктом владних повноважень захисту в порядку адміністративного судочинства, а не цивільного, тому й відмовив у розгляді. Однак позивач скористався правом на оскарження: апеляційний суд Полтавської області вирішив повернути справу до першої інстанції. Тепер Крюківський райсуд почав розгляд справи знову.
 

суд, політика, влада, Олег Бабаєв, Олександр Мельник, Євген Холод

За темою:

  • Апеляційний суд не знайшов підстав для арешту Мамая
  • Справа Мамая: суд відмовився відсторонити міського голову від посади
  • Суд відмовився брати під варту Олександра Мамая
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.