ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 13.08


Менше районів та більше ОТГ: децентралізація на Полтавщині

Перспективний план формування територій громад Полтавської області передбачає створення на території області 4 округів (Полтавський, Кременчуцький, Лубенський, Миргородський) та 71 ОТГ.

Перспективний план формування територій громад Полтавської області, який затвердила обласна рада минулого року передбачав створення на Полтавщині 77 об’єднаних територіальних громад (нині їх 49).
У новій редакції цього документу, що затвердив 19 червня 2019 року Кабмін кількість ОТГ зменшилось до 71, вони охоплюватимуть 95,3% території області, повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.

"Проте даний формат не є сталим. Облдержадміністрацією в межах норм чинного законодавства продовжується робота, спрямована на узагальнення та підготовку документів для внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області",

- говорить директорка Департаменту економіки, торгівля та економічного розвитку ОДА Інна Іщенко.

Також, вона зауважила, що головним завданням, яке на сьогодні поставлене Урядом перед органами влади та місцевого самоврядування, є реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади до 2020 року, щоб місцеві вибори провести на новій територіальній основі.

Формування базового рівня, тобто створення ОТГ, розпочалося ще у 2015 році. Нинішнього року стартував наступний етап змін адміністративно-територіального устрою – створення субрегіонального (районного) рівня.

Запропонований Мінрегіонрозвитку формат такого рівня для Полтавщини передбачає створення на території області 4 округів, що фактично повністю відповідають Госпітальним округам (Східний госпітальний округ – Полтавський район, Південний – Кременчуцький, Західний – Лубенський, Північний – Миргородський).

Одна з умов створення такого округу – проживання на його території 150 тисяч осіб.

Ще одна умова Кабміну передбачає те, що межі округів мають проходити по межах проєктних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не по межах теперішніх адміністративних (сільських) районів.

Інна Іщенко наголосила, що після ліквідації районів різноманітні підрозділи державних служб зберігатимуться у нинішніх центрах цих районів. В жодному випадку не будуть ліквідовувати управління соціального захисту. Соціальні послуги, які зараз надаються, залишаться у повному обсязі.

"В оцих центрах зростання – не буде там ні депутатів, ні виконкомів. Це буде міжмуніципальне утворення, які будуть надавати ті чи інші послуги. ОТГ, а не райони вже будуть визначати для них функції. Тягнуть ОТГ на своєму рівні ту чи іншу функцію, то вони її собі залишають. Якщо ні, то передають вище",

- зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Також Олег Пругло нагадав, що за такої системи практично всі повноваження, функції і гроші зосередяться в ОТГ.
 

децентралізація, влада, Полтавська ОДА

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.