ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:45 12.09


Мінфін хоче забрати у громад Полтавщини кошти на соціально-економічний розвиток

Довгоочікувані кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, які лише на початку вересня почали надходити на рахунки місцевих бюджетів, тепер у Києві хочуть відібрати.  

Спочатку дали – тепер відбирають: Мінфін забирає у громад Полтавщини кошти на соціально-економічний розвиток. За попередньою інформацією, Державною казначейською службою України на виконання доручення Міністерства фінансів України проводяться заходи щодо призупинення проведення видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій за рахунок коштів відповідної субвенції, перерахованої у вересні 2019 року, без надання пояснень та законодавчих підстав щодо здійснення таких операцій. Про це інформує Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України.

У Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України нагадують, що громадам Полтавщини на облаштування об’єктів соціальної та економічної сфер розпорядженням Кабімну від 10 липня 2019 р. № 500-р виділялось майже 70 млн грн. Ці гроші мали отримати: 

– Диканська селищна рада – 6,3 млн грн;

– Заводська міська рада – 6,5 млн грн;

– Зіньківська міська рада – 8, 2млн грн;

– Карлівська міська рада – 12,1 млн. грн;

– Кобеляцька міська рада – 7,8 млн. грн;

– Котелевська селищна рада – 10 млн. грн;

– Оржицька селищна рада – 3 млн. грн;

– Хорольська міська рада – 10,4 млн. грн;

– Чутівська селищна рада – 5, 6 млн. грн.

За отримані із субвенції кошти громади планували зробити ремонти доріг та тротуарів, облаштувати міські площі, придбати оргтехніку для соціально-освітніх закладів тощо.

Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування на відсутність законодавчих підстав щодо надання органами місцевого самоврядування згоди на проведення операцій із відкликання коштів субвенції з рахунку місцевого бюджету. АМУ пропонує громадам добровільно не погоджуватися на повернення коштів.

В АМУ також радять органам місцевого самоврядування  врахувати при прийняті відповідних управлінських рішень,  що у майбутньому такі дії можуть бути сприйняті контролюючими органами як добровільна відмова від коштів субвенції та виконання зобов’язань з фінансування відповідних видатків. Відповідальність за повноту здійснення видатків на заходи соціально-економічного розвитку територій у такому разі покладається на органи місцевого самоврядування.

самоврядування, влада, гроші, бюджет, мінфін

За темою:

  • На покіс трави та прибирання вулиць влада Полтави хоче витратити майже 15 мільйонів
  • Фінансова грамотність – обов’язкові знання, котрі повинна мати сучасна людина 
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.