ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 03.12


Миргородська міська рада перейменувала 38 вулиць і провулків

У Миргороді деколонізували топоніміку. Сесія міської ради відправила на смітник історії назви, що звеличували СРСР і державу-терориста – росію. Натомість нові назви отримали 38 вулиць і провулків громади.

Рішенню депутатів передувало громадське обговорення, у якому активну участь взяв Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та краєзнавиця, авторка книги «З історії миргородських вулиць» Людмила Розсоха.

Увічнили Героїв народної російсько-української війни за Незалежність

Перейменовано назву, що пропагувала сталінського, російського помолога Мічуріна https://bit.ly/3VGU6nB , – тепер це вулиця Героїв України.

А з ініціативи воїнів ЗСУ з місцевої військової частини, депутата Полтавської облради Сиверина О. М, мешканця міста Є. Моринця та регіонального представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара увічнили пам’ять славетного льотчика, Героя України Олександра Оксанченка, який героїчно загинув у повітряному бою з російськими окупантами. Учасник тріумфальних польотів на авіашоу — SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest. Його почерк та стиль виконання фігур вищого пілотажу знає весь світ. У 1989-2018 роках проходив військову службу у Миргороді – від льотчика-інструктора до заступника командира військової частини з льотної підготовки. Інструктор-пілот військової частини А1356. Полковник запасу, військовий льотчик І класу, учасник АТО. Представляв країну та обіймав призові місця в авіаційних пілотажних показах у Великобританії, Угорщині, Румунії, Польщі, Словаччині, Чехії, Данії, Бельгії, Мальті. У 2016 році українець, який став найкращим льотчиком-винищувачем у світі був визнаний людиною року Миргорода. З листопада 2020 року депутат Миргородської міської ради 8 скликання.

Олександр Шуба

Декабристи – російські революціонери, які прагнули встановити в Російській імперії конституційний лад, не сприймали ідею української незалежності, прагнули перетворити Росію на централізовану республіку. Русифікаторська політика за режиму декабристів була би набагато інтенсивнішою, ніж за реакційної монархії, бо національне розмаїття Російської імперії сприймали як серйозну проблему. Тож вулицю Декабристів перейменовано на пошану Олександра Шуби – командира роти батальйону тероборони Миргородського району, який загинув 15 березня на Сумщині у бою з рашистами.

Степан Чобану

Вулицю Спартаківську (названа так у часи Сталіна на честь всесоюзного фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», популярного у СРСР і використовувалися для пропаганди комуністичного тоталітарного режиму) за поданням воїнів ЗСУ з в/ч А1356, мешканця Миргорода Моринця Є. та Полтавського офісу УІНП перейменували на честь Степана Чобану – льотчика першого класу, пілота Су-27. 24 лютого 2022 року вивів літак з-під підступного ракетного удару росіян, з честю і гідністю продовжував виконувати бойові вильоти. 28 лютого на літаку Су-27 першим піднявся в повітря і вступив у повітряний бій з окупантами над Кропивницьким, відволікаючи на себе ворожу авіацію, був атакований ракетами, внаслідок чого загинув смертю хоробрих. Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). «Почесний громадянин міста Миргород» (посмертно).

дерусифікація

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.