16:24 05.04 1109
Під час дослідження ринку міських автобусних перевезень Полтавське тервідділення Антимонопольного комітету виявило антиконкурентні дії виконкому міськради.
Під час розгляду справи в Антимонопольному комітеті (АМКУ) з’ясували, що на всіх об’єктах конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, які проводить виконком Полтавської міськради, переможцями стали суб’єкти господарювання - юридичні особи.
Встановлюючи умови конкурсу, виконком Полтавської міськради фактично усунув з числа перевізників-претендентів фізичних осіб-підприємців. Вони не мали змоги взяти участь у конкурсі через відсутність необхідної кількості транспортних засобів
- зазначили в повідомленні АМКУ.
У АМКУ зазначають, що виконком нібито створив бар’єри для суб’єктів господарювання, оскільки об’єднав в один маршрут конкурсу декілька маршрутів чи оборотних рейсів. Це передбачало участь у конкурсі лише перевізників з великою кількістю транспортних засобів та унеможливило вихід на ринок суб’єктів господарювання, які її не мають.
Норми Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачають змагання між суб’єктами господарювання, які завдяки виключно власним досягненням здобувають переваги над іншими суб’єктами господарювання. Натомість антиконкурентні дії органів місцевого самоврядування можуть вплинути на відповідний стан конкуренції шляхом її недопущення, обмеження, усунення чи спотворення
- розповів голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.
Крім того, під час дослідження ринку міських автобусних перевезень щодо дотримання конкурентного законодавства, АМКУ направив вимоги про надання інформації суб’єктам господарювання, які їх здійснювали. Вимогу отримало і ПП "Люкстранс", яке протягом минулого року надавало відповідні послуги за маршрутами №29, №37 та №21.
У відповідь це підприємство надало інформацію у неповному обсязі, що є порушенням конкурентного законодавства.