11:12 05.02 7792
Місто Червонозаводське у Лохвицькому районі перетворилося на Заводське завдяки рішенню Верховної Ради, адже місцеві не хотіли міняти назву. Заводським воно стало завдяки Інституту національної пам'яті.
У рамках законів про декомунізацію на Полтавщині офіційно стартувало перейменування населених пунктів. Місто Червонозаводське у Лохвицькому районі та село Радянська Дача у Гадяцькому районі змінили свої назви на подібні - Заводське і Дача відповідно, але без радянського "флеру" завдяки народним депутатам. Верховна Рада прийняла постанову №3854 "Про перейменування окремих населених пунктів та районів".
Цікаво, що четверо народних депутатів, які обиралися від Полтавської області, проголосували "за" таке рішення (Юрій Бублик, Андрій Река, Юрій Шаповалов, Тарас Кутовий та Олег Кулініч), а Сергій Каплін, Костянтин Жеваго, Ігор Мосійчук та Костянтин Іщейкін були відсутні.
Кореспондент видання Poltava365.com намагалася дізнатися подробиці перейменування Червонозаводського у міській раді, але з вами відмовилися спілкуватися. Таку непривітність пояснив начальник відділу взаємодії з громадськими об'єднаннями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Олександр Отич:
У Червонозаводському не захотіли займатися декомунізацією. Категорично. Тому інститут національної пам'яті розробив для них варіант іншої назви. Звичайно, йшли по лінії найменшого спротиву і назвали Заводським. Це логічно, адже місцеві саме так – скорочено – називають свій населений пункт. Тому тут, звичайно, вийшло примусово. На відміну від тієї ж Радянської Дачі, де люди з ентузіазмом поставилися до процесу перейменування, проводили слухання.
Нагадаємо, місто Червонозаводське дуже молоде, воно з'явилося як село Сталінка у 1928 році, а містом Червонозаводським стало у 1977-му. Нова назва пов'язана із цукровим заводом, навколо якого спочатку з'явилося робітниче поселення, яке згодом виросло у місто, де на даний момент проживає більше восьми тисяч осіб. Що стосується Радянської Дачі, то це село Інститут національної пам'яті першим з населених пунктів області рекомендував до перейменування.
Анна СОЛТОВСЬКА
У Полтаві зросла кількість жертв обстрілу Інституту зв’язку до 59: помер ще один поранений
19:00 03.10