ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:53 30.08


На Миргородщині воюють за землю

На одному з полів неподалік Великих Сорочинців розгорнулося протистояння за урожай: невідомі особи пригнали техніку та почали збір урожаю кукурудзи, який їм не належить.

Як розповів нам сільський голова Великих Сорочинців, цю землю використовують мешканці його села на законних підставах – ще з середини 90-х років ділянки були роздані в користування працівникам Великосорочинської соціальної сфери: вчителям, медикам, співробітникам інтернату.

До цього часу щорічно люди засівали ділянки, що належать до меж одного поля, періодично звертаючись по допомогу до фермерів, які мають сільськогосподарську техніку.

Коли землі роздавалися в користування, ними відала місцева сільська рада. Зараз землями, що знаходяться поза межами населених пунктів, розпоряджається Держгеокадастр. Землекористувачі, за словами Павла Полєкова, зверталися до Держгеокадастру з метою отримати ці землі у власність, але отримали відмови.

Я вважаю, що учора відбулася спроба рейдерського захоплення земель: мені близько 19:30 зателефонували односельці та повідомили, що на ділянках, які вони засіяли, відбувається збір врожаю невідомими особами. Ми зібралися з представниками громадськості – а це близько 40 осіб – та поїхали на поле. Побачили людей, які представилися учасниками АТО. Вони показали нам якісь незрозумілі копії наказів, заявили, що земля належить їм, значить, і врожай теж належить їм. Документів, що засвідчували би право власності на землю, нам ніхто не показав

– розповів Павло Полєков.

 

Сільський голова вважає, що до цієї операції причетне КП "Щит Миргородщини", адже він бачив на полі кілька осіб, що працюють в цьому комунальному підприємстві. На це керівництво "Щита Миргородщини" заявило, що їх працівники в кількості трьох осіб дійсно були присутні на полі, але – як приватні особи.

Нашої організації офіційно там не було. Були люди – ветерани АТО з Миргорода, які в 2016 році отримали накази на виготовлення технічної документації по землі. Вони зробили документацію в 2016 році, отримали право власності. Приїжджають минулого року на те поле, а воно засіяне – ну ладно! Дали змогу тоді зібрати урожай. Але в тієї людини вистачило наглості і цього року засіяти поле. І тоді хлопці вже обурилися: вони заплатили гроші за документацію, мають накази… Частина хлопців отримали документи на право власності лише влітку 2017 року, але вони оформлювали документи ж вже певний час. Вони приїхали на поле, приїхав туди і цей фермер – всім знаний колишній регіонал Андрій Цьова. Йому почали задавати питання, на яких підставах він обробляє 200 га землі. А він нічого не відповів. Там ще порушені інтереси мешканців Селиких Сорочинців – вчителів, а також семи хлопців з села, що отримали там паї в два гектари,

– прокоментував ситуацію зі свого боку заступник керівника КП "Щит Миргородщини" Віктор Костенко.

 

За словами Костенка, питання цієї землі піднімається вже не перший рік. Ще з кінця 1990-х великосорочинські "бюджетники" отримали право на виготовлення технічної документації на земельні ділянки, але так до цього часу ним не скористалися.

Натомість Павло Полєков стверджує, що жодного мешканця Великих Сорочинців серед ветеранів АТО, які отримали право власності на земельні паї, немає – там, в основному, миргородці, є навіть мешканці Дніпропетровської області.

Ми бачили, що уся кукурудза, яку встигли зібрати ввечері, вантажилася у самоскиди та вивозилася в одному напрямку. Тому навряд чи мова йде про те, що кожен атовець зібрав її для власних потреб. Оскільки зерно ще не достигло потрібної зрілості, то є думки, що воно годиться хіба що на переробку на спирт,

– заявляє Павло Вікторович.

 

Сільського голову та його односельців обурює ще й те, що Держгеокадастр не погодив та навіть не повідомив, що земельні ділянки передають комусь у приватну власність, тобто селяни дізналися про це по факту від нових землевласників просто на полі.

У мене там 50 соток землі, якою користуємось ще з 1999 року. Землю на пільгових умовах отримала у користування моя теща, яка працювала в кооперації. Їй 84 роки і вона як пенсіонер за не сплачує податок за землекористування.  Ми користувалися всі ці роки ділянкою, але вічно не було грошей виготовити технічну документацію. Зараз, як почули, що будуть роздавать атовцям, подали заяву на отримання землі у власність, але нам двічі відмовили. Уперше – з того приводу, що ніби нема погодження сільради, хоча рада на сесії все вирішила і погодження було. Вдруге нам відповіли, що в зв'язку з виходом Постанови про виділення земель атовцям нам не можуть дати землю. Цьогоріч теж засіяли ділянку кукурудзою – нас же ніхто не попереджав, що її віддадуть комусь

– розповів мешканець Великих Сорочинців Володимир Аршинник, один з людей, чию кукурудзу учора вижали.

 

Як розповідають селяни,  29 серпня,  пізно ввечері поліція опломбувала усі техніку та залишила на полі. Але як довго це триватиме, та чи не відновлять пограбування селян, ніхто не знає.

Утім, сподіваються, що поліція зможе розібратися та прийняти законне виважене рішення, а людям дадуть хоча б зібрати їхній урожай.

Наскільки нам відомо, з самого ранку на нараду до керівника Миргородського районного відділу поліції зібралися представники прокуратури, поліцейські, що працювали на місці події, а також представники аграрних господарств – зокрема, юрист АОПП "Великосорочинське". На цю нараду не пустили Полєкова та його односельців.

Відділ комунікації Миргородського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області поки що ситуацію не коментує. Лише повідомили про внесення заяви в ЄРДР.

29 серпня о 21.40 на лінію 102 надійшло повідомлення від Павла Полєкова про те, що невідомі особи комбайном збирають урожай з полів, якими користуються мешканці громади. На місце виїхала слідчо-оперативна група, задокументували, опитали свідків. Дані про подію занесені в ЄРДР за статтею 356 ККУ "Самоуправство". Інших даних по цій справі поки немає,

– прокоментувала ситуацію співробітник відділу комунікації Олена Калиновська.

 

Миргородщина, конфлікт, урожай

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.