ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:40 17.07


На Полтавщині 22 видання зникнуть, або реформуються до кінця року

Розпочалися останні півроку з трьох, наданих на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 22 видання у Полтавській області, які не реформувалися до цього часу.

На Полтавщині 22 газети просто зникнуть, якщо не реформуються до кінця 2018 року. Це понад 70% усіх комунальних видань області. 

Реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань. Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію. Про це інформує команда Центру демократії та верховенства права

На втілення цієї реформи було відведено три роки і до кінця цього періоду залишилося останні шість місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.  

Полтавська область не поспішає із роздержавленням. Тут із 30 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 22. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників. 

Серед нереформованих комунальних видань області - газети "Вісник Кременчука" (Кременчук), "Вісті" (Полтава), "Вісті Хорольщини" (Хорол), "Гребінчин край" (Гребінка), "Громадська думка" (Горішні Плавні), "Життя і слово" (Карлівка), "Зоря" (Лохвиця), "Козельщинські вісті" (Козельщина), "Колос" (Кобеляки), "Нова праця" (Чорнухи), "Оржицькі вісті" (Оржиця), "Перемога" (Кременчук), "Полтавський вісник" (Полтава), "Прапор перемоги" (Миргород), "Промінь" (Машівка), "Решетилівський вісник" (Решетилівка), "Рідний край" (Велика Багачка), "Світлиця" (Нові Санжари), "Село полтавське" (Полтава), "Сільське життя" (Шишаки), "Сільські новини" (Чутове), "Трудова слава" (Диканька). 

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування. 

Зауважимо, що 8 червня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" №8441. Проект покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування, і є вже другою спробою ухвалити необхідні зміни для втілення реформи.

реформа, ЗМІ, преса, роздержавлення, закон, газети

За темою:

  • План скорочення шкіл Полтавської громади: де не набиратимуть старшокласників
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.