ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 31.01


На Полтавщині не зафіксували випадків дифтерії

Перший цього року випадок захворювання на дифтерію зафіксовано у Луганській області: хворий знаходиться в інфекційному відділенні, діагноз - підтверджений. На Полтавщині поки що таких випадків не зареєстровано.

У Департаменті охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації зазначили: випадків захворювання дифтерії на Полтавщині не зафіксовано.

Лікарі попереджають: дифтерія страшніше, ніж кір.

Починається вона як ангіна і небезпечна тим, що на мигдалинах утворюється плівка, через що людина задихається.

Треба проводити своєчасну ревакцинацію Був період, коли вакцини не було, тому зараз треба з кожним сімейним лікарем скласти свій план, подивитися - щеплений чи ні

- уточнив директор Департаменту охорони здоров'я області Віктор Лисак.

 

Нагадаємо, випадок захворювання на дифтерію, перший цього року, зафіксовано на Луганщині —  хворий знаходиться в інфекційному відділенні, діагноз підтверджений лабораторно в Рубіжному Луганської області, передає канал "112".

Хворий 31-річний місцевий житель звернувся до лікарні ще минулого тижня і на сьогодні перебуває в інфекційному відділенні Рубіжанської лікарні.

За словами лікарів, у нього токсична форма дифтерії, хоча хворий в дитинстві отримав всі профілактичні щеплення.

У Міністерстві охорони здоров'я України  попереджають про важливість вакцінації та про можливий спалах дифтерії та правця.  

У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями проти дифтерії в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих (кожні 10 років).

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та явищами загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Під час хвороби набряк слизових оболонок та блокування дихальних шляхів псевдомембранами часто призводять до смерті. Токсикоз, ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень — вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).

В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

На 1 січня 2018 в Україні наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис доз АДП та 6,1 млн доз АДП-М.

 
щеплення, Віктор Лисак, дифтерія

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.