ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 07.06


На Полтавщині пенсіонерів більше, ніж офіційно працюючих осіб

У Полтаві відбулося розширене засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, на якому в режимі інтернет-конференції були присутні представники районних адміністрації області.

Основною метою зібрання стала активізація в регіоні роботи щодо виявлення фактів використання найманої праці без належного оформлення, також погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску і платежів до Пенсійного фонду.

Начальник Головного управлінні Пенсійного фонду області Володимир Тараторін зазначив, що за чотири місяці поточного року до пенсійного бюджету області акумульовано майже 1 мільярд 741 мільйон гривень, що на понад 33 відсотки  перевищує находження за відповідний період попереднього року.

Однак, досягнуті результати не є достатніми для забезпечення наповнення бюджету, адже на Полтавщині на 419,2 тисячі застрахованих осіб припадає 419,3 тисячі пенсіонерів. Тобто, один працюючий утримує одного пенсіонера.

Внески, які відраховуються із середньої заробітної плати, а вона складає 7673 гривні, забезпечують лише половину пенсійних виплат – 2406 гривень на одного пенсіонера області. Тобто, на одного пенсіонера з пенсією 2406 гривень необхідно відрахувань із заробітної плати понад 11 тисяч гривень

– розповів Володимир Тараторін.

На сьогодні планові показники щодо надходження коштів виконано майже на 111 відсотків. Ресурси, які надійшли понад тим, складають близько 167 мільйонів гривень. Такі фінансові вливання до пенсійного бюджету утворилися завдяки зростанню основного  бюджетоутворюючого показника – фонду оплати праці, який, у свою чергу, суттєво поповнюється після чергового підвищення мінімальної заробітної плати  до 3723 гривень, а також завдяки комплексним заходам, спрямованим на виведення "з тіні" доходів і зайнятості населення.

Згідно зі статистичними даними,  фонд оплати праці в області збільшився на понад 127 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільше зростання спостерігається в Кременчуці та Полтаві – 136 і 132 відсотки відповідно. Основними факторами суттєвого покращення цього показника стали збільшення обсягів виробництва, створення нових робочих місць та підвищення заробітної плати найманим працівникам. Прикладами лідерів серед підприємств є Крюківський вагонобудівний завод та Полтавський гірничозбагачувальний комбінат, які демонструють зростання фонду оплати праці на 43 та 29 відсотків відповідно.

Серед роботодавців області, на жаль, ще не рідкі випадки порушень трудового законодавства у вигляді нарахування заробітної плати для найманих працівників менше встановленого законодавством розміру – 3723 гривні. Позитивним в цій ситуації є те, що питома вага таких працівників з початку року зменшилася – з 16,6 до 14,6 відсотків.

Якщо робити порівняння застрахованих осіб в діапазоні заробітної плати, то чисельність працівників із заробітною платою від мінімальної до 20 тисяч гривень зросла на 5543 особи (2,5 відсотків), і майже вдвічі збільшилась кількість працівників із заробітною платою понад 20 тисяч гривень.

За статистичними даними, середня заробітна плата в області в березні 2018 року склала 7673 гривні, що більше на 1600 гривень (на 26,3 відсотка), ніж у березні минулого року. За даними реєстру застрахованих осіб, середня заробітна плата, з якої сплачуються внески, в березні склала 7971 гривню, що на 1748 гривен (28 відсотків) більше, ніж у березні 2017 року.

За даними аналізу реєстру, найбільша середня заробітна плата – в працівників, які займаються виробництвом тютюнових виробів, це 29,3 тисяч гривень, задіяні в офісах – 17 тисяч гривень, на виробництві коксу та продуктів нафтопереробки – 15 тисяч гривень.

Інфографіка Юлії Деркач

Співставляючи дані заробітної плати, видно велику різницю в розрізі регіонів. В сільському господарстві в березні поточного року середня заробітна плата складала 6107 гривень. Разом з тим, в Гребінківському районі 4918 гривень, в Карлівському 5187 гривень, у Полтавському та Кобеляцькому – понад сім тисяч гривень

 - зазначив Володимир Тараторін.

У будівництві, де середня заробітна плата 8416 гривень, у Гребінківському районі працівники отримують п'ять тисяч гривень, в Гадяцькому – майже вдвічі більше — 9162 гривень. 

У закладах громадського харчування працівники усіх районів отримують однакому зарплату – від 3500 до 4000 гривень.

Ще одним прикладом ухилення від сплати єдиного внеску страхувальника є нарахування заробітної плати посадовим особам чи інвалідам поза межами максимальної величини фактичних витрат на оплату праці, з якої сплачується єдиний внесок. На сьогодні це 55845 гривень. Так, у березні 119 роботодавців нарахували заробітну плату понад граничну величину 505-ти найманим працівникам, середня зарплата цих працівників по області склала 119 тисяч гривень, що в 12 разів перевищує середню заробітну плату інших робітників (9200 гривень). Наприклад, ТОВ "ДК контакт центр" – працюючих 300 осіб, в квітні поточного року нараховано заробітну плату понад три мільйони гривень.

Завдяки співпраці ГУ Пенсійного фонду, управління держпраці та державної фіскальної служби проведено перевірки та легалізовано 329 робочих місць та локалізовано майже 268 тисяч гривень єдиного внеску. З початку поточного року було проведено 515 обстежень робочих місць.

Станом на 1 травня 2018 року заборгованість зі сплати єдиних внесків до Пенсійного фонду на Полтавщині склала 166 мільйонів гривень. З них 82 відсотки, 130,1 мільйона гривень –  борг з відшкодування витрат на виплату доставки пільгових пенсій. Відповідно до оцінки результатів роботи територіальних управлінь ПФ, найбільше зменшились борги в Лубенському (майже один мільйон гривень), Кременчуцькому (404 тисячі гривень), наростили борги Полтавське управління (майже півтора мільйони гривень ) та Решетилівське (700 тисяч гривень).

Наявність заборгованості по виплаті єдиних соціальних внесків у суб'єктів підприємницької діяльності напряму впливає на нарахування страхового стажу. Спільно з фіскальною службою проводимо роз'яснювальну роботу в цьому напрямку

 — додав керівник Головного управління обласного Пенсійного фонду.

Заборгованість зі сплати внесків фізичними особами постійно зростає і станом на 1 травня 2018 року складає 49,6 мільйона гривень, окрім того, область щомісячно втрачає 5,8 мільйона гривень з вини підприємців, які не звітуються.

Серед підприємців на загальній системі оподаткування , яких налічується 17,7 тисяч осіб, сплачують внески близько 83 відсотків. Найбільший відсоток несплати – в роздрібній торгівлі та сфері надання індивідуальних послуг.

 

2018 рік став переломним в боротьбі з незадекларованою працею 

– повідомив  начальник управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

За результатами перевірок та заходів контролю, проведених інспекторами праці протягом 2017 року виявлено 21 незареєстрованого працівника. У підсумку було накладено фінансові санкції на 17 суб'єктів господарювання на загальну суму 2,2 мільйона гривень. Спільно з органами пенсійного фонду, фіскальною службою та завдяки заходам, проведеним робочими групами, було працевлаштовано 1,5 мільйона працівників.

Але з початку поточного року інспекторами з праці виявили вже 391 працівника, які працювали без належного оформлення трудових договорів. За порушення ЗпП на посадових осіб складено та передано до суду 28 протоколів про накладення штрафу у відповідності до КУпАП. Накладено фінансових санкцій на 21 суб'єкт господарювання на загальну суму 14,2 мільйони гривень. Завдяки комплексним заходам, на сьогодні вже добровільно легалізовано 8600 працівників.

Також на Полтавщині досі існує така проблема, як заборгованість по виплаті заробітної плати. В області налічується 28 підприємств-боржників, із яких 11 економічно активні, 12 підприємств-банкрутів і п'ять — економічно неактивні. Загальна сума заборгованості, за даними управління статистики, в квітні сягала  41,4 мільйонів гривень.

Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств є ПРАТ "Пласт" (10 млн 844 тисяч грн), "Полтавамолпрод" (6,5 млн грн), "Техполпром" (2,5 млн грн), "Гадячсир" (2,4 млн грн) та "Гадячсир Україна" (477 тисяч грн). Заборгованість цих підприємств складає 85 відсотків усього боргу.

Завдяки виконанню комплексних заходів на Полтавщині вдалося виконати погашення заборгованості з заробітної плати для 1721 працівника на загальну суму 5 мільйонів 283 тисячі гривень.

 

праця, легалізація, відрахування, соцвнесок

За темою:

  • Фінансова подушка – впевненість у майбутньому грамотної особистості
  • Педуніверситет замовив ремонтів на 57 мільйонів гривень
  • Торік бюджети громад Полтавщини поповнилися на майже 20 мільярдів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.