ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 02.06


На Полтавщині перейменують ще 18 топонімічних об'єктів

Не Первомайське, а Гуляйстеп: на Полтавщині перейменують 11 населених пунктів. У списку на зміну назв також 18 географічних об’єктів — балки, парки, заказники на території області.

 

Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України подано пропозиції щодо перейменування 18-ти топографічних назв географічних об’єктів, назви яких є символікою комуністичного режиму та російської імперської політики. Відповідний проєкт Постанови Кабінету Міністрів вже пройшов процедуру громадського обговорення. Про це під час брифінгу повідомив представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар,

До перейменування запропоновані Жовтнева дача у Лубенській громаді (названа з метою звеличення більшовицького ленінського перевороту у росії), балка Комуни у Полтавському районі, урочище Красногвардійське, розташоване у Гадяцькій громаді. Також мають перейменувати ландшафтний заказник Кротенківський, що розташований поруч із селом Сем’янівка біля Полтави. Заказник названо на честь співробітника Всеросійської надзвичайної комісії, більшовицького злочинця-чекіста й учасника встановлення радянської влади Кротенка. Нову назву отримає парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва Куликівський (названо на честь маршала армії СРСР Кулика).

Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва Петровський у Полтаві, який свого часу назвали на честь московського царя Петра I, пропонують перейменувати на Шевченківський. Адже саме тут знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку авторства скульптора Івана Кавалерідзе. У Гребінківській громаді змінять назву ботанічної пам’ятки природи Ульяновські могили, названої на честь Леніна (Ульянова).

Миргородській районній військовій адміністрації доручено провести громадське обговорення щодо пропозиції нової назви для урочища Куйбишеве в Лохвицькій громаді, що й досі носить ім’я російського революціонера, більшовика, а згодом партійного діяча СРСР.

Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облвійськадміністрації доручено підготувати пропозиції щодо перейменування декількох географічних назв. Зокрема, йдеться про зоологічний заказник загально-державного значення Руський Орчик. Назва немає жодного стосунку до держави Русь, а є похідною від колишнього назви населеного пункту «Руский Орчик», що з’явилося під час спорудження Російською імперією оборонної лінії від татар із 1737 по 1741 роки. Орчиком володів російський генерал-фельдмаршал Мініх. Те ж стосується і балки Вороніна у Полтавській міській громаді, де у назві глорифікується учасник встановлення радянської влади, російський більшовик Петро Воронін).

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Постанови за №11 188 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», де передбачено перейменування 11 населених пунктів в Полтавській області. А саме:

  • село Новомосковське Кременчуцького району на село Лоза;
  • село Олексіївка Лубенського району на село Калинівка;
  • село Першотравневе Лубенського району на село Перевідне;
  • село Червоні Пологи Лубенського району на село Пологи;
  • селище Декабристів Миргородського району на селище Мирне;
  • село Першотравневе Миргородського району на село Петренки;
  • село Первомайське Полтавського району на село Гуляйстеп;
  • село Першотравневе Зіньківської міської територіальної громади Полтавського району на село Прилівщина;
  • село Першотравневе Чутівської селищної територіальної громади Полтавського району на село Майдан;
  • село Червона Долина Полтавського району на село Долина;
  • село Чкалове Полтавського району на село Єднання.
деокупація, топоніміка, історія, пам'ять

За темою:

  • ОВА оприлюднила список вулиць до перейменувань у громадах
  • Перейменування: Антон Макаренко залишається у минулому
  • Деколонізація топонімії: у Полтаві обговорили постать Макаренка
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.