ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:37 09.07


На Полтавщині планують увіковічнити пам’ять про жертв Голокосту

У полтавському парку Скорботної Матері через багато десятиліть після Другої світової війни ще знаходять людські рештки часів Голокосту. І чи не щороку меморіальний комплекс стає мішенню для вандалів.

9 липня відбулася нарада під головуванням заступника директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Ірини Особік. До неї долучилися члени ГО "SavePoltava" та голова опікунської ради об'єднання іудейських релігійних громад України Павло Фельдблюм. На нараді обговорили низку важливих питань.

Як відомо, територія колишніх арт-складів і теперішнього парку Скорботної Матері — це полігон, де розстрілювали людей у 1933 — 1947 роках. У різні роки там розташовувалися пересильні та концентраційні табори. Вони були частиною однієї системи таборів для військовополонених Третього Рейху. Там розміщувалися коридори, де  розстрілювали людей у потилицю та цвинтарі. Більшість жертв — це євреї.   

Інформації про розташування таких таборів та кількість втрат, яка базується на архівних матеріалах КДБ, зараз недостатньо. Вона не містить деяких уточнюючих матеріалів. Коли у Полтаві на цьому місці почали копати канави для прокладення каналізаційного колектору — знайшли людські рештки. Хоча ця ділянка не зазначена в архівних матеріалах КДБ, як частина розстріляних таборів.

Рештки, які знаходять полтавці на тому місці мають бути захороненні належним чином. Адже кожна людина будь-якої національності має на це право

 — заявила Ірина Особік

За словами пані Особік, за схемами з прив’язками координат — де і що розміщувалося в той час, та інформацією про кількість жертв, звертатимуться до Німеччини. У цьому допоможе Павло Фельдблюм. 

Ці питання для нас серйозні, адже без минулого немає майбутнього. І, звичайно, збереження цієї пам’яті дуже важливе. Зараз треба знайти всі необхідні документи, підняти архіви про тих людей, які загинули. Ми максимально допоможемо у зборі інформації про те, що відбувалося у Полтаві в середині минулого століття

 — пообіцяв Павло Фельдблюм.

історія, пам'ять, Голокост, влада, захоронення, вандалізм

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.