19:57 06.12 1289
Для Полтавської клінічної обласної лікарні імені М.В. Скліфосовського придбали ренгено-хірургічну ангіографічну систему, вартістю майже 20 мільйонів гривень (гроші Світового Банку).
Щоб ввести в дію обладнання тут підготували нову операційну кімнату. На її реконструкцію витратили 1 млн гривень.
Завідувач відділенням інтервенційної радіології Руслан Сакевич уже випробував новинку - провів два десятки операцій. Лікар прогнозує, що смертність із застосуванням такої техніки від гострих інфарктів міокарда та гострих інсультів зменшиться у 5 разів.
Про особливості обладнання ми і запитали в нього.
— Яка функція обладнання?
— Для роботи на судинах серця, головного мозку, нижніх кінцівок тощо. Обладнання допомагає візуалізувати всі судини організму.
— В Україні подібна медтехніка ще є?
— Таких установок в Україні близько 35-ти. Центрів, де у відділеннях проводять такі операції, близько 25-ти.
Це найсучасніший спосіб лікування такого грізного захворювання, як гострий інфаркт міокарда і гострий інсульт. Також ми проводимо операції на судинах шиї, головного мозку тощо.
— Як працює обладнання?
— Під час виникнення гострого інфаркту виникає тромбоз коронарної артерії і відмирання ділянки серця. За допомогою цієї установки ми можемо відкрити його, прооперувати і поставити туди стенд, поновивши кровопотік враженої артерії, завдяки чому наслідків інфарктів, в тому числі і смертей, буде набагато менше.
— Наскільки менше?
— Якщо від консервативного лікування гине практично чверть пацієнтів від гострого інфаркту Міокарда, то застосування сучасних технологій смертність знижує до 4-5%. Ми обслуговуємо всю область - щонайбільше протягом 2-3 годин привозять пацієнтів із будь-якої точки області. Операції проводимо безкоштовно.
Наталія ЧЕРНИХ
Полтава прощається з шістьма невідомими воїнами
13:15 24.04