ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 31.08


На Полтавщині проаналізували закупівлі для шкіл

На оснащення Нової української школи на Полтавщині Уряд виділив 44,5 млн гривень, з них 34 млн — на створення наукового середовища.

Про це на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» розповіла консультант із закупівель та аналітики Інституту аналітики та адвокації Поліна Колганова.

 

За її словами, НУШ має наповнюватися товарами відповідно до примірного переліку, затвердженого МОН: меблі (столи, стільці, шафи), комп’ютерна техніка й дидактичні матеріали (карти, таблиці, навчальні набори, обладнання тощо).

Аналітики дослідили закупівлі управлінь та закладів освіти для забезпечення НУШ у містах Полтаві, Кременчуці та Миргороді, де коштів було залучено найбільше.

Для вивчення брали оприлюднену в електронній системі Prozorro інформацію за 2018–2019 роки.

Так, у Полтаві на 2019 рік виділили 35,5 млн грн на заплановані витрати (проти 25 млн минулого року), договорів уклали на суму 20, 4 млн, економія склала 5,1 млн грн. У Кременчуці заплановані витрати становили 3,16 млн грн (2,6 — у 2018 році), а в Миргороді — 2,5 млн, на ці суми вкрадені договори.

У Полтаві закупівлі ще тривають, бо це великі обсяги й суми, але до середини — кінця вересня все повинні закупити, — запевнила Поліна Колганова.

Для прикладу, аналіз показав, що ціна стільців варіювалася у 2018 році від 367,5 грн до 372 у Полтаві, у Кременчуці була 490, а в Миргороді — 360 грн. Тобто найдорожці стільці вийшли в Кременчуці.

Загалом стан закупівель задовільний. Проте під час моніторингу дослідники зіткнулися з низкою труднощів.

Так, у Полтаві закупівлями займалося Управління освіти виконкому міської ради, а в Кременчуці та Миргороді заклади освіти здійснювали закупівлі самостійно.

Там замовники не завжди відповідально ставилися до оприлюднення інформації: у системі не відображається інформація про договори, укладені на суму до 50 тис. грн, а та, що все ж оприлюднена — не повна: замовники не зазначають у звітах номенклатуру товарів та ціну за одиницю, тож часто й самі батьки не знають, що було закуплено.

Також замовники віддавали перевагу неконкурентним закупівлям, укладаючи прямі договори з постачальниками, з якими зручно або звично працювати. Аналіз постачальників дає підстави стверджувати, що мублі купують не в одного ФОПу, а в 6–7, це позитивний фактор

— зазначає Поліна Колганова.

закупівлі нуш

За темою:

  • У дисертації ректора "Полтавської політехніки" виявили плагіат
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • До Полтави завітали представники Міністра освіти і науки України
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.