ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:36 12.02


На Полтавщині третій спалах чуми свиней. До одного з сіл перекриті всі дороги

В області зафіксували третій з початку року факт захворювання свиней на африканську чуму. Житель села Рокита Великобагачанського району звернувся до ветеринарів з підозрою на АЧС. Населений пункт під карантином.

На приватному подвір'ї жителя села Рокита Великобагачанського району дві свині виявилися уражені вірусом африканської чуми. Ветеринари швидко встановили це, відправивши матеріал тварин на аналіз до профільної лабораторії Києва. Фахівці підтвердили наявність небезпечної інфекції.

У зв'язку із подією 11 лютого було проведене засідання держаної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Великобагачанській РДА. За її підсумками фахівці встановили зону захисту в 3 км навколо села Рокита, а також зону нагляду у 20 км.

Спалах африканської чуми свиней класифікований як надзвичайна ситуація за кодом 20732 (НС пов'язана з ензоотією) об'єктового рівня.

Аби не допустити розповсюдження хвороби серед свиней у домогосподарствах Рокити та прилеглих сіл, виїзди і в'їзди до населеного пункту перекриті. Встановлюються дезбар'єри та охоронні ветеринарно-поліцейські пости, знаки для об'їзду карантинної зони.

За словами заступника начальника головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області Юрія Оленіча, якби в усіх випадках люди, що підозрюють у своїх свиней небезпечну і заразну хворобу, своєчасно зверталися до фахівців, вдалося б вберегти багато цих свійських тварин від загибелі.
Основні причини спалахів АЧС, які час від часу трапляються на Полтавщині, пов'язані із людським і природнім факторами. По-перше, громадяни час від часу купують свиней на стихійних ринках регіону, на неконтрольованих базарах інших областей без відповідних документів, що підтверджують їхнє здоров'я. Крім того, АЧС циркулює у природі і вірус до диких тварин потрапляє до свійських.

Нещодавно був випадок у Хорольському районі, знайдений вірус африканської чуми. У результаті відстріляли 25 вольєрних тварин і відбулося полювання на диких свиней у місці можливого розповсюдження інфекції,

- зазначив Юрій Оленіч.

Нагадаємо, на початку січня вірус АЧС виявили у Глобинському районі,  в кінці місяця – під Хоролом

Анна СОЛТОВСЬКА

чума, африканська чума, свині, Рокита

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.