ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:25 02.02


На Полтавщині від пневмонії померли вже 15 осіб

Керівник департаменту охорони здоров'я ОДА з цифрами у руках доводить, що захворюваність на респіраторні інфекції в області знижується. Разом із тим - 15 померлих від пневмонії та чотири підтверджені випадки грипу А(H1N1).

В області зафіксували зниження захворюваності на респіраторні інфекції. Так, якщо минулого тижня епідпоріг був підвищений в цілому на 67 відсотків, то нині – на 41 відсоток. Станом на 2 лютого від пневмонії померло 15 мешканців області. При цьому лише в одному випадку запалення легень спричинив вірус грипу А(Н1N1) і ще один випадок поки що під питанням. Всі інші смерті – від бактеріологічної пневмонії,

- зазначив керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак у розмові з кореспондентом видання Poltava365.com.

Але, разом із тим, Головне управління Держсанепідслужби в області випустило офіційний прес-реліз, у якому зазначено:

У Полтавській області за тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 15 тисяч 202 особи, захворюваність знизилась на 10 відотсків (перший тиждень зниження, темп зниження незначний). Показник захворюваності склав 105.5 на 10 тисяч населення (на 41 відсотко вище за епідпороговий). Питома вага дітей серед захворілих, як і минулого тижня, є низькою (38 відсотків, звичайний показник для області – 60-65 відсотків). При цьому серед школярів спостерігається більш інтенсивне, ніж серед всього населення, зниження захворюваності – на 19 відсотків, показник захворюваності нижче епідпорогового на 33 відсотка.

Показники захворюваності продовжують перевищувати епідемічні пороги на більшості адміністративних територій (на 23-ох з 30-ти, в усіх містах та 18-ти районах; не перевищені епідпороги тільки в Диканьському, Лубенському, Новосанжарському, Полтавському, Решетилівському, Хорольському та Шишацькому районах). Зниження або стабілізація на рівні минулого тижня фіксується в більшості міст та в 16-ти районах.

Тим часом при дослідженні методом полімеразної ланцюгової реакції фахівці вірусологічної лабораторії Державної установи "Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" отримали позитивні результати на вірус типу A(H1N1)pdm09 з матеріалу від повнолітніх хворих з Полтави, дорослих і дитини з Карлівського району та дитини з Семенівського району.

Через епідпоказання, за рішенням органів місцевої влади, подовжені канікули в 416 закладах освіти області.

Нагадаємо, вперше офіційно про смерті від ускладнень респіраторних інфекцій повідомив голова ОДА Валерій Головко. Також про ситуацію із захворюваністю говорив мер Карлівки Олександр Наконечний.

Анна СОЛТОВСЬКА

грип, застуда, епідемія, грві, здоров'я, смерть, Лисак

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.