ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:10 04.07


На Полтавщині відзначили День органічного поля

Сьогодні, 4 липня, в селі Покровське Шишацького району відбулася заходи, присвячені органічному землеробству в Україні.

У рамках заходів Дня органічного поля відбулася презентація роботи відомого екопідприємства. А під час польової частини учасники програми  відвідали поля з посівами нових сортів озимої пшениці, спельти, сочевиці, гречки та сої, тощо.

Міжнародний навчальний Центр органічного землеробства розміщений в мальовничому куточку Полтавщини - селі Покровському Шишацького району.

Центр створений приватним підприємством "Агроекологія" за ідеєю відомого аграрія, Героя Соціалістичної праці, Героя України, почесного академіка УАНН, засновника підприємства Семена  Антонця.

Мета —  поширення багаторічного досвіду застосування органічних грунтозахисних технологій,   відтворення родючості грунту, популяризація екологічно безпечного харчування, гармонійне співіснування з природою та збереження довкілля.

ПП "Агроекологія" - аграрне підприємство, основними напрямками діяльності якого є вирощування зернових та технічних культур, молочне і м'ясне скотарство, і ще з 1976 року господарство перейшло на безполицевий обробіток ґрунту та відмовилися від пестицидів.

Мінеральні добрива замінили достатньою кількістю органіки і вже 40 років тут діє система органічного землеробства, а технологічні прийоми мають 21 патент на винахід.

У господарстві налічується 6200 голів рогатої худоби, 2000 корів та 600 голів м'ясної худоби, 300 свиней.  Зараз ПП "Агроекологія" керує Гліб Лук'яненко, який представляє вже третє покоління еко-аграріїв. 

Наступного року Полтавщина планує перевести дитячі заклади на постачання якісного органічного молока, зокрема, для учнів 1-4 класів.

Міністерство має змінити філософію ставлення до органічного господарства в Україні. У України є всі шанси і можливості стати глобальним хабом органічного господарства не тільки в Європі, а в світі. Єдине, над чим треба ще попрацювати, щоб ми експортували не сировину, а готову продукцію. Ми маємо не концентруватися на одному ринку збуту, як це було з Росією, а шукати нові ринки збуту,

- сказала заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Участь у заході взяли представники міністерства АПП України, Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань, тощо.

Немає кращого місця поділитися досвідом органічного землеробства, ніж Агроекологія - вони є піонерами цього напрямку в Україні і за 40 років успішного господарювання мають значний досвід в цій сфері. Важливо, що підприємство підтримує традиційні засоби ведення сільського господарства з провідними технологіями. Органічне землеробство - не спринт, це марафон - ми налаштовані на довготривалу співпрацю,

 

- підкреслив Торальф Ріхтер, експерт напрямку сільськогосподарських орних культур (FiBL, Швейцарія).

Саме на таких днях поля виробники можуть навчитися не тільки успішному веденню господарства, але й врахувати помилки та невдачі. Дуже важливо, що участь в заходах беруть представники господарств, інноваційних компаній сектору та науковці. Проект розвитку органічного ринку добігає свого кінця в 2018 році, але я сподіваюся, що рух і співпраця в цьому напрямку продовжиться. Підтримка Швейцарії на цьому не закінчиться, ми продовжимо розвиток сталого економічного розвитку органічних господарств,

- зазначила Барбара Еггін, менеджер програм держсекретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO)

 

Органічне виробництво - це виробництво продуктів харчування високої якості та чистоти, без забруднення навколишнього середовища пестицидами.  Гній, який виробляють тварини, є основою виробництва гумусу, що дає основу для родючого грунту, насиченого азотом. 

 

органічне виробництво, Агроекологія, Шишаки

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.