ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:33 02.01


На Полтавщині винищують свиней та споруджують пости через африканську чуму

У Глобинському районі вбивають свиней, спалюють туші та облаштовують ветеринарно-поліцейські пости - в районі карантин через спалах африканської чуми свиней.

У Глобинському районі в перші дні нового року продовжують захищатися від спалаху африканської чуми свиней, котрий зафіксували в середині грудня. Так, у селі Корещина забили шістьох хворих тварин і спалили 18 туші вбитих раніше.

Сьогодні у цьому ж районі споруджують чотири ветеринарно-поліцейські пости, щоб заражене м’ясо не вивозили за межі території спалаху, монтують чотири дизбар’єри. Так само здійснюватимуть обхід, знезараження та знищення тварин із ознаками хвороби.

Нагадаємо, навіть незважаючи на спалах захворювання, свинину на Полтавщині продавали з-під поли.

Африканська чума свиней - надзвичайно небезпечне захворювання інфекційної природи. Інша назва - хвороба Монтгомері. АЧС вражає диких та домашніх свиней, передається через контакт між тваринами, за допомогою паразитів, при перевезенні заражених тварин, а також через продукти харчування зі свинини, які не пройшли термічну обробку. Хоча АЧС для людини не несе смертельної небезпеки, його вплив на організм людини досі вивчається. Ліків від хвороби Монтгомері не існує, тому в осередках її спалахів тварини гинуть дуже швидко. Єдиний спосіб зупинити вірус - знищити свиней безкровним способом та спалити їхні туші.

Лесь ГАВРИЛОВ

 

чума, карантин, глобино, свині

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.