ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 25.04


На Полтавщині встановили високоточне обладнання для діагностування гіпертонії

Шишацький Центр первинної медико-санаторної допомоги та 8 районних амбулаторій отримали сучасне обладнання для надання послуг хворим на гіпертонію.

Раніше, аби отримати якісне обстеження та діагностику при гіпертонічній хворобі, жителям Шишаччини треба було їхати до обласної лікарні або до приватних медзакладів.

Однак зараз пацієнти можуть отримати всі необхідні послуги на місцях – у Центрі ПМСД або ж сімейних амбулаторіях.

Відбулося це в рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Лікарі ЦПМСД зауважують, що їх медзаклади підвищили якість надання послуг та стали надавати ті послуги, які раніше були недоступні пацієнтам на місцях і надавалися лише у обласному центрі. Тепер у райцентрі можуть діагностувати гіпертонічну хворобу на ранніх етапах та призначити ефективне лікування.

На сьогодні сімейний лікар діагностує гіпертонічну хворобу, це все підкріплено лабораторно, що дає змогу визначити адекватне лікування. Раніше, аж до минулого року, це здійснювалося тільки на рівні вторинної ланки, на рівні стаціонарного лікування. Людина лягала на 2-3 тижні в стаціонар, де робилися ті самі обстеження, де підбиралися препарати. Сьогодні ж людина може отримувати лікування, знаходячись вдома

розповів головний лікар ЦПСМД Олександр Іващенко.

Пацієнт з лікарем визначаються з періодичністю оглядів, періодичністю здачі аналізів.

Також є щоденники вимірювання артеріального тиску, які видаються хворим. Пацієнти самостійно вдома чотири рази на день вимірюють артеріальний тиск, заносять у щоденник, і через тиждень-два приходять до лікаря.

За результатами цих спостережень лікар може підібрати адекватну дозу ліків або відкоригувати її.

Як зазначають у ЦПМСД, з одного боку це надзвичайно зручно для хворого, бо йому не треба залишати дім і роботу, щоб цілодобово знаходитися у стаціонарі. З іншого боку — це надзвичайно зручно для лікаря.

Відповідно, це покращує якість лікування і якість обслуговування.

Нагадаємо, відреставрований Центр ПМСД в Шишаках відкрили влітку минулого року. Зараз він оснащений дефібриляторами, апаратами для добового моніторингу артеріального тиску та обладнанням для лабораторної діагностики.

Пацієнти задоволені такими змінами, адже раніше їх направляли на обстеження до Полтави, а їхати туди погоджувалися далеко не всі. Тепер таку послугу може отримати значно більший відсоток хворих.

Однак поки про таку можливість знають ще не всі пацієнти з гіпертонічною хворобою, які стоять на обліку. Безпосередньо в ЦПМСД та кожній сімейній лабораторії пацієнти можуть здати кров на аналіз за допомогою вакутейнера.

Транспортування поки що відбувається силами медичних працівників, однак незабаром Шишаччина має отримати автомобіль для забору аналізів.

Планується, що він курсуватиме районом за визначеним графіком. Очікують також на поставку кардіографів та офтальмоскопів.

Закупівля обладнання відбувається в рамках проекту Світового банку та МОЗ, який діє з 2015 року. Субпроект, який реалізовують на Полтавщині називається «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію».

Його мета – контролювати рівень артеріального тиску в осіб віком від 40 до 60 років, виявляти всі випадки артеріальної гіпертензії на ранніх стадіях захворювання та проводити корекцію факторів ризику, здійснювати не медикаментозне та медикаментозне лікування. Для цього Світовий Банк передбачив 40 млн доларів.

високоточне обладнання, Шишаки

За темою:

  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • В області зафіксували новий випадок сказу
  • Серед полтавців почастішали випадки хвороби Лайма
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.