ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:07 03.02


На Полтавщині є запаси ефективних протигрипозних препаратів "Таміфлю" та "Реленза" - чиновник

Медичні заклади області отримали 150 упаковок "Таміфлю" та 1000 упаковок "Релензи" з Литви в якості гуманітарної допомоги. Ліки мають допомогти лікувати ускладнення грипу та ГРВІ.

На сьогоднішній день для потреб хворих області маємо 150 упаковок "Таміфлю" та 1000 упаковок "Релензи", які надійшли у вигляді гуманітарної допомоги. Згідно з протоколами лікування грипу та ГРВІ вони не призначені для самостійного вживання. Тому прийом препаратів здійснюється лише під наглядом лікарів у медичних закладах.

- зазначив керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак у розмові з кореспондентом видання Poltava365.com.

"Релензу" (32645 упаковок) і "Таміфлю" (2443 упаковок) Україна отримала від уряду Литви в кінці минулого тижня, як гуманітарну допомогу. Препарати були розподілені по областям відповідно до потреб через склади ДП "Укрвакцина".

Тим часом на Полтавщині від ускладнення ГРВІ та грипу загинуло 15 осіб.

"Реленза" і "Таміфлю", – противірусні препарати селективної дії на віруси грипу А і В. У першому випадку діючою речовиною є занамівір, а другому осельтамівір. Суть їхньої дії на організм людини схожий: препарати попереджують розповсюдження вірусу із хворих клітин до здорових, одночасно знижуючи його патогенність. Але ефективними вони є лише в перші дві доби захворювання.

Вагітні жінки, діти, хроніки із легеневими та сердечними патологіями – це та група ризику, яка потребує особливої уваги з боку лікарів, а також більш ефективної медикаментозної терапії у випадку захворювання на ГРВІ та грип. Тому що саме такі хворі найчастіше отримують таке смертельно небезпечне ускладнення, як пневмонія.

Анна СОЛТОВСЬКА

Реленза, Таміфлю, ліки, пневмонія,

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.