ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 04.10


На Полтавщині закупили "не ті" ліки для ВІЛ-інфікованих

Дев'яносто відсотків усіх коштів, виділених на ліки для ВІЛ-інфікованих Полтавщини, витратили на один препарат, якого не було у заявці.

 

У Полтавській області за 2017 рік поширеність ВІЛ збільшилась на п'ять відотків та склала 3532 ВІЛ-інфікованих осіб проти 3358 у 2016 році. Дослідження показали, що прийом антиретровірусної терапії (АРТ) та досягнення позитивної динаміки лікування знижують ризик передачі ВІЛ на 96 відсотків, інформує ГО "Інститут аналітики та адвокації".

Аналітики БО "Мережа 100 відсотків життя" із Харкова  дослідили закупівлі ліків. У 2017 році лікарська номенклатура АРВ-препаратів, які міг замовити Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом налічувала понад 28 позицій. У заявці медзакладу найбільша частина замовлення припала на два препарати: Ралтегравір та Тенофовір/Емтрицитабін/Ефавіренз. У сумі вони складали більше половини бюджету замовлення. Натомість фактично 90% коштів витратили на інший, відсутній у заявці, препарат –  Лопінавір/Ритановір.

 — Комбінації лікування із вмістом Лопінавіру/Ритановіру в Полтавській області у 2017 році приймали 548 пацієнтів, з 1294 інфікованих, що знаходяться на терапії. Проте через дороговартісність препарату для забезпечення цих схем лікування необхідно виділяти левову частку бюджету. Однією з причин цього є відсутність конкуренції на фармацевтичному ринку, оскільки Лопінавір/Ритановір в Україні представлений однією торговою маркою – "Алувія", — пояснив аналітик Костянтин Дмитрієв

медицина, скандал, ліки, ВІЛ, СНІД

За темою:

  • Полтавець погрожував ножем та провокував на конфлікт
  • Скандал: полтавці посварилися через обрізку берез у дворі
  • Несправедливий розподіл премій: працівники КАТП-1628 погрожували страйком
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.