ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 16.09


На Полтавщині запрацював новий потужний елеватор

55 нових робочих місць. У Семенівці запрацював найпотужніший на Полтавщині елеватор агропромхолдингу "Астарта-Київ".

 

Оснащений сучасним обладнанням, елеватор може зберігати 120 тисяч тонн зерна.

Будівництво елеватору розпочали у вересні 2018 року. З його запуском виконано інвестиційну програму "Зерно Астарти", в рамках якої, зокрема, на Полтавщині компанія за останні два роки побудувала чотири елеватори. Інвестиції в Семенівський елеватор склали 19,2 млн доларів.

Влітку тут прийняли першу партію зерна.  

Семенівський елеватор — найбільше зерносховище "Астарти-Київ", і найпотужніше в Полтавській області. Ємність  зберігання зерна — 120 тисяч тонн. Завдяки трьом завальним ямам та трьом незалежним лініям розвантаження, тут здатні приймати 9 тисяч тонн зерна за добу. Окремі лінії дозволяють розвантажувати машини з трьома різними культурами чи різними класами однієї культури.

Елеватор приймає зерно від підприємств "Астарти-Київ" та від фермерських господарств. Сюди везуть врожай пшениці, жита, кукурудзи, соняшника з Семенівського, Глобинського, Хорольського районів Полтавської області, Чорнобаївського району Черкаської області. Загальний радіус співпраці — 100 км.

Зерно зберігають у силосах двох типів. Працюють 9 силосів по 8,5 тисяч тонн та 8 силосів по 5,5 тисяч тонн. Проект був розроблений  з можливістю  розширення до 200 тисяч тонн одночасного зберігання.

Згодом зерно відправляють за експортними контрактами у морські порти країни - в Одесу чи Миколаїв.

— Одночасно на територію під завантаження ми можемо поставити 32 вагони. У нас є дві залізничні колії. Стоять лебідки, які переміщують вагони в процесі навантаження. Далі всі процеси відбуваються за рахунок лебідок. Відповідно, ми не витрачаємо кошти на дизпаливо для тепловоза, — говорить директор Семенівського елеватору Сергій Прокопов.

Усе технологічне обладнання вітчизняного виробництва, окрім зерносушарки. При проектуванні та будівництві враховували не тільки економічні, а й екологічні фактори. Розвантаження, сушіння, зберігання, відвантаження відбуваються з мінімальним рівнем шуму та запилення. Також елеватор обладнаний згідно з сучасними нормами пожежної безпеки, інформує ГО "Полтавщина Аграрна".

Технологічні процеси на елеваторі автоматизовані. Наприклад, у лабораторії, яка визначає якість зерна, людський фактор унеможливлений. Аналогічно на ваговій: при розвантаженні зерна від моменту заїзду автомобіля на ваги до з’їзду біля лабораторії проходить 6 хвилин. При цьому працівники не впливають на результати отриманої інформації.

Елеватор у Семенівці не тільки реалізовує економічні цілі. Користь від підприємства відчули місцеві жителі.

— У зв’язку з запуском Семенівського елеватору було створено 55 робочих місць. Моє особисте бачення та бачення "Астарти-Київ" — першочергово забезпечити семенівських людей роботою. Тому переважна більшість працівників — місцеві, — сказав Сергій Прокопов.

На елеваторі працюють люди, які вже мають досвід роботи у аграрній галузі. Людей без досвіду підприємство навчає.

бізнес, агросектор, елеватор, Астарта, Семенівка

За темою:

  • В області хочуть збудувати новий завод із виробництва крупи
  • У Полтаві проведуть Великодній ярмарок
  • Сергей Токарев объявил об инвестициях Roosh Ventures в стартап, технологиями которого пользуются Tesla и Cisco
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.