ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 26.04


На Полтавщині зростає кількість випадків хвороби Лайма

Протягом минулого тижня у Полтавській області зафіксували шість випадків хвороби Лайма, а на попередньому – чотири. 

 

Про це повідомили у Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

За перші три місяці 2023 року на Полтавщині зафіксували 28 випадків хвороби Лайма. Найбільше хворих виявили у Лубенському районі, а найменше – у Миргородському та Кременчуцькому районах.

Зазвичай кліщі стають активними з кінця квітня, та в цьому році прокинулися раніше через теплу погоду. Найбільш поширені для нашої місцевості – це хвороба Лайма (кліщовий бореліоз), та кліщовий вірусний енцефаліт.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі та млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів і систем організму (шкіри, суглобів, м’язів, нервової та серцево-судинної систем) і навіть до інвалідності.

Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який може потрапити на тіло із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, а також, якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

здоров'я, медицина, хвороба Лайма

За темою:

  • У громаді на Полтавщині встановили карантин через сказ
  • Офтальмологи про найпоширеніші в Україні захворювання очей
  • Минулого тижня від ковіду в області померло четверо людей
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.