10:00 26.04 814
Протягом минулого тижня у Полтавській області зафіксували шість випадків хвороби Лайма, а на попередньому – чотири.
Про це повідомили у Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
За перші три місяці 2023 року на Полтавщині зафіксували 28 випадків хвороби Лайма. Найбільше хворих виявили у Лубенському районі, а найменше – у Миргородському та Кременчуцькому районах.
Зазвичай кліщі стають активними з кінця квітня, та в цьому році прокинулися раніше через теплу погоду. Найбільш поширені для нашої місцевості – це хвороба Лайма (кліщовий бореліоз), та кліщовий вірусний енцефаліт.
Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі та млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів і систем організму (шкіри, суглобів, м’язів, нервової та серцево-судинної систем) і навіть до інвалідності.
Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.
Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який може потрапити на тіло із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, а також, якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.