ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 17.03


На Полтавщині зростають ціни

Ситуація із ціноутворенням в області контрольована, особливо зухвалих випадків підвищення цін на Полтавщині не спостерігається.

За даними Держстату, Зростання споживчих цін у лютому сповільнилося з 0,8% у січні до 0,7% та повернулось на рівень грудня. Водночас в Україні суттєво здорожчали огірки.

Середня ціна у торговельних мережах складає 124 грн. Експерти основною причиною подорожчання називають сталу обмежену пропозицію цієї продукції на українському ринку.

До того ж після масштабного землетрусу в Туреччині постачання турецького огірка скоротилося до мінімуму, а українські теплиці ще не розпочали свій сезон.

Про інфляційні процеси в області «Полтавщина» запитала у начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна. Відправною точкою для розмови стали згадані ціни на огірки.

— По огіркам ситуація не показова. Вони зараз можуть вирощуватись в теплицях або привозитись з-за кордону. Щодо останнього варіанту, то зараз немає морської торгівлі з Туреччиною, товари везуть автотранспортом, що збільшує собівартість продукції. Раніше у нас в країні огірки вирощувались в теплицях. У зв’язку із енергетичною кризою в цьому році ситуація з огірками не найкраща. Багато тепличних комбінатів ще не розпочали свою роботу або працюють у невеликому об’ємі.

Загалом у лютому місяці менше 3% у нас була інфляція. Тобто, ціни на продукти зросли до 3%. Ситуація на сьогодні контролюються Нацполіцією, Держпродспоживслужбою, територіальними громадами. Створені комісії, які перевіряють торговельні надбавки. На початку року звітувалася керівник управління Держпродспоживслужби пані Аранчій, вона сказала, що було більше 3000 перевірок щодо ціноутворення. Департамент економіки моніторить ситуацію щотижня.

Є протоколи щодо недотримання надбавок, такі випадки були на початку повномасштабного вторгнення. Поліції довелося тоді впоратися. Більш зухвалих випадків порушення не було.

ціни, завищення, продукти

За темою:

  • "Укрпошта" змінила тарифи для друкованих періодичних видань
  • Прокуратура Полтавщини позивається щодо завищених цін на газ та електроенергію для шкіл
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.