ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 21.08


На ринках Полтавщини виявили небезпечні іграшки

У ході перевірок нехарчової продукції фахівцями відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів, виявлено продукцію, вміст свинцю у якій перевищує допустиму норму у понад 100 разів.

З початку 2019 року фахівцями Управління захисту споживачів проведено понад 30 перевірок характеристик продукції, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Основною вимогою до перевіряємої продукції було: наявність та належне застосування знаку відповідності технічним регламентам; наявність інформації про найменування, адресу виробника або уповноваженої особи згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов, застережливої інформації щодо застосування продукції; наявність технічної документації та декларацій про відповідність, що підтверджують виконання вимог щодо безпечності товарів, установлених в Технічних регламентах.

Як показали результати лабораторних досліджень за низкою параметрів було виявлено продукцію, яка не відповідає вимогам нормативних документів.

Зокрема, у деяких іграшках відібраних для дослідження, значно перевищував норму вміст свинцю, який є вкрай небезпечним, особливо для дітей.

Іграшка бластер HXD 10584, дата виготовлення листопад 2016 року, згідно з пакуванням країна походження - Китай. За результатами експертизи продукція вміст свинцю становить 108000 мг/кг, при нормі не більше 1000 мг/кг.

Іграшка Трек "Amazing Tracks", дата виготовлення травень 2018 року, а ось інформація щодо виробника або імпортера, взагалі не зазначена. Тут також, за результатами проведених випробувань вміст свинцю становить - 89900 мг/кг при нормі не більше 1000 мг/кг.

Як відомо, свинець спричиняє токсичну дію практично на всі органи й системи організму людини. Та більш токсичним він є для дітей, ніж для дорослих. Як кумулятивна отрута, він в малих дозах проявляє неспецифічну дію, що призводить до безсимптомного накопичення змін в органах і тканинах.

Свинець належить до отрут, що проявляється специфічним токсичним впливом на органи кровотворення, ураженням центральної та периферичної нервової системи, ШКТ, серцево-судинної та імунної системи.

Тож, відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", до розповсюджувачів даної продукції, вжито обмежувальних заходів, шляхом заборони надання продукції на ринку, з вимогою повернення всіх одиниць відповідної продукції, що перебуває в реалізації, виробнику або імпортеру.

Як наслідок, застосовано штрафні санкції в сумі 149 600 гривень.

У ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадують, що споживачі, за наявності підстав вважати, що продукція не відповідає встановленим вимогам або становить загрозу, мають право звертатись до органу державного ринкового нагляду за захистом їх права на безпечність продукції та в разі необхідності проведення експертизи.

іграшки, держпродспоживслужба, небезпека

За темою:

  • Полтавець погрожував підірвати багатоповерхівку
  • Полтавцям не рекомендують купатися на двох пляжах
  • Полтавського терориста Скрипника продовжують шукати понад 500 силовиків
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.