ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:17 20.02


На вечорі-реквіємі згадували полтавців – учасників подій на Майдані

20 лютого в Полтавській обласній науковій бібліотеці ім. Івана Котляревського провели вечір-реквієм пам'яті загиблих під час розстрілів на Майдані наших земляків – уродженців Полтавщини.

У кожній державі є такі події, які назавжди викарбовуються в історії країни, їх дати пам'ятають протягом віків. Такі події назавжди змінюють хід історії та світогляд громадян. Таким став для нас, українців, Євромайдан.

Чотири року тому, 18-20 лютого 2014 року, відбулися найкривавіші події в новітній історії України – було здійснено масовий розстріл протестувальників з автоматичної зброї і снайперських гвинтівок.

За три дні загинуло близько сотні протестувальників.

Їх назвали "Небесною сотнею" – українців, які загинули в Києві на Майдані, вилицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, а волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.

Уперше полеглих учасників акцій протесту назвала "Небесною сотнею" поетеса з Полтавщини Тетяна Домашенко у вірші "Небесна сотня воїнів Майдану", який вона написала 21 лютого 2014 року.

Рукопис цього вірша поетеса днями передала в експозицію Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

 

Це звичайний листочок, написаний чорнильною ручкою. Але який це вірш! Ми всі маємо пам'ятати цей вірш, поетесу, яка його написала і стала авторкою цієї назви "Небесна сотня", яка буквально за кілька днів облетіла увесь світ і стала відомим в багатьох країнах

– зазначила Олеся Васецька, науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею.

Згадали на заході й загиблих учасників Євромайдану.  Одним з перших загинув кременчужанин Ігор Сердюк – прапороносець загону самооборони Майдану. 18 лютого він разом з побратимами будував барикад – носив мішки, коли на них напав загін "тітушок" – Ігорю вистрілили впритул в обличчя з обрізу… Зараз колишня вулиця Жовтнева в Кременчуці носить ім'я Ігоря Сердюка.

19 лютого загинув уродженець с. Слободо-Петрівка Гребінківського району Полтавської області Андрій Черненко. Він помер в 17-й міській лікарні Києва, куди був доставлений напередодні з будинку Профспілок, де отримав вогнепальне поранення.

Своїми спогадами про події лютого 2014 року поділилися очевидці, активні учасники Революції Гідності – член Президії Полтавської обласної ГО "Майдан" Олег Пустовгар та засновник Полтавської сотні "Самооборони" в Полтавській обласній раді Юліан Матвійчук.

Небесна сотня, пам'ять, реквієм

За темою:

  • Пішов із життя відомий полтавський журналіст
  • У Полтаві пошкодили інформаційну дошку Джохару Дудаєву
  • Жертви репресій: реабілітовано 24 полтавців
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.