ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 17.02


Серед різновидів раку полтавських дітлахів найчастіше вражає лейкемія

Дитячий онколог Ольга Скалянська розповіла про кількість онкохворих дітей на Полтавщині. Найчастіше маленьких полтавців вражає лейкемія, або рак крові.

У розвинених країнах, де медики володіють необхідним діагностичним обладнанням, одужують троє з чотирьох дітей, хворих на рак. У країнах, що розвиваються, ситуація протилежна. Саме в таких державах живе 80% дітей з онкологічними захворюваннями.

При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, за твердженням медиків, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей.

Але навіть досвідченому педіатру часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров'я та самопочуття своїх дітей.

Чим раніше буде встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз лікування — Амбулаторно-консультативна допомога дітям з Полтави і районів Полтавської області надається на базі дитячого поліклінічного відділення №1 дитячої міської клінічної лікарні.

Онкологічні ліжка розташовані на базі ДМКЛ у складі онкогематологічного відділення з травня 1993 року, коли була введена посада дитячого онколога, — пояснює Ольга Скалянська.

Станом на 1 січня 2018 року у Полтавській області на "Д"-обліку знаходиться 219 дітей із онкогематологічною патологією (106 мають солідні пухлини, 78 хворі на лейкемії, 16 – на лімфоми, 6 – на гістіоцитози). У 2017 році вперше взято на облік 42 дитини з онкогематологічною патологією. 9 дітей померло за минулий рік, – повідомила дитячий онколог. За нозологією перше місце тримають лейкемії (34,0%), друге – пухлини головного мозку (17,0%), а третє – пухлини нирок (9,1%).

У відділенні розроблені та застосовуються стандарти якості по обстеженню та лікуванню онкохворих, які повністю відповідають протоколам МОЗу. Виконується достатній обсяг досліджень, за винятком цитохімічного обстеження та імунофенотипування кісткового мозку — на базі референтної лабораторії ОХМАТДИТу.

Патогістологічна веріфікація солідних пухлин проводиться на базі обласного патологоанатомічного бюро і на 100 відсотків  підтверджується на базі кафедри патанатомії НІР Києва.

На базі обласної СЕС та центру СНІД проводяться дослідження на маркери вірусного гепатиту. Відділення забезпечено медичною апаратурою за рахунок спонсорської допомоги з Німеччини. Медикаментозна забезпеченість у відділенні проводиться за рахунок централізованих закупок цитостатиків та препаратів для супроводжувальної терапії. Також щорічно залучаються кошти із доброчинної організації "Допомога з Фільдернів" (Німеччина) для закупівлі ліків.

У 2017 році по Державній програмі отримано 10 мільйонів 104 тисячі гривень.

Покращилось забезпечення дітей, хворих на гемофілію, надання невідкладної допомоги здійснюється обладнанням, отриманим за рахунок централізованих закупок МОЗ. Після того, як був придбаний клітинний сепаратор крові, покращилось надання супровідної терапії. Але залишається проблема – для роботи із цитостатиками у відділенні необхідні ламінарні шафи, повідомили в прес-центрі ДОЗ ОДА.

рак, лейкемія, діти

За темою:

  • З приміщення дитсадка в Лубнах серез суд прибрали амбулаторію
  • Почастішали нещасні випадки серед маленьких полтавців: укуси, отруєння, травми
  • Полтавці влаштували акцію у пам’ять про загиблих під час війни дітей
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.