ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 22.08


Незабаром запрацює антикорупційна платформа для викриття хабарників

На початку вересня в Україні з'явиться платформа для викривачів корупції. У НАЗК пояснили, спецплатформа забезпечить анонімне надсилання повідомлень працівникам організацій про корупцію в їхніх компаніях.

Корупція, НАЗК, боротьба з корупцією

В Україні запрацює спеціальна платформа для повідомлень про корупцію.

У НАЗК пояснили, що йдеться про спеціальну платформу, яка забезпечить анонімне надсилання повідомлень працівникам організацій про корупцію в їхніх компаніях.

Національне агентство із запобігання корупції розробляє спеціальний портал, за допомогою якого українці зможуть повідомляти про викриту ними корупцію. Про це сказав в ефірі телемарафону 21 серпня голова НАЗК Олександр Новіков.

За його словами, запуск платформи може відбутися вже у вересні 2023 року.

"У вересні, сподіваємося, у перших числах, Національне агентство запустить портал викривачів", — розповів він.

Як це працюватиме

Як пояснив Новіков, на цьому ресурсі громадяни зможуть анонімно надсилати повідомлення працівниками організацій про корупцію в їхніх компаніях, які потім розглядатимуть її керівники або уповноважені із запобігання корупції, а також НАБУ, ДБР, НАЗК, Національна поліція.

За словами голови Нацагентства із запобігання корупції, портал буде "найсучаснішим у світі". Під час його створення врахували всі рекомендації Євросоюзу та використали досвід інших країн щодо побудови взаємодії з викривачами.

"Дуже важлива культура викриття, тому що без відповідальних громадян, якими є викривачі, ми не побудуємо нульову толерантність до корупції", — зазначив Олександр Новіков.

Він також додав, що анонімні викривачі зможуть отримати 10% від предмета корупційного правопорушення після рішення суду.

Нагадаємо, у перший день літа 2021 року Верховна Рада ухвалила президентський законопроєкт №1010, у якому викривачам корупції гарантували право на винагороду. Розмір винагороди становить 10% від суми предмета корупційного злочину, якщо він перевищує 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До того ж держава зобов'язалася юридично захищати викривача: роботодавець, наприклад, не зможе звільнити свого підлеглого.

Влітку 2023 року стало відомо, що в Києві з бюджету витрачають шалені рахунки під час війни. У червні Дніпровська районна державна адміністрація через публічні закупівлі вирішила купити для укриттів у столиці барабани на суму майже 900 тис. грн, а київський ліцей "Зміна" — багатофункціональну сковорідку вартістю 725,7 тис. грн і пароконвектомат (універсальна піч) за ціною 474,3 тис. грн, тощо

антикорупція

За темою:

  • Суд виніс вирок полтавському адвокату за $10000 хабаря
  • Заарештований гелікоптер Жеваго передали ЗСУ
  • Корупція: мерія Кременчука купувала лазні для військових у "своїх людей"
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.