ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:18 29.12


Незважаючи на африканську чуму, свинину продають з-під поли

В області зафіксували кілька спалахів африканської чуми свиней. Ветеринари посилили нагляд за стихійними торгівцями, але ті продовжують продавати неперевірене м’ясо.

У Кременчуці жінка продавала свинину біля одного з кафе. Поліцейські та працівники ветслужби склали адміністративний протокол на неї, адже дозвільних документів для такого виду діяльності вона не мала, її товар був невідомого походження.

У неї вилучили 90 кг м’яса, а справу передали до суду. За кілька діб Автозаводський районний суд Кременчука визнав стихійну торговку винною в адміністративному правопорушенні. Кара для неї - 17 гривень штрафу і 243 гривні 60 копійок судового збору. При цьому конфісковане м'ясо повернули власнику.

Виходячи з того, що нині кілограм свинини коштує щонайменше 60 гривень, виручка жінки при продажі товару складе 5400 гривень. Отже, фінансове покарання не мало для неї суттєвого значення. Торговку вже знову бачили із своїм товаром на вулицях Кременчука.

Але головне у цій історії – походження свинини зі стихійного ринку. Справа у тому, що нещодавно на Полтавщині зафіксовані спалахи африканської чуми свиней.

За даними начальника Головного управління ветеринарної медицини у Полтавській області Сергія Аранчія, хвороба поширилася у селі Короваї Гребінківського району через недбальство місцевого жителя. Ще восени він придбав у невідомих йому людей на ринку в Черкаській області кількох поросят, яких утримував разом із своїми. Протягом кількох днів після повернення додому всі куплені тваринки здохли, а за ними почали хворіти інші. Кілька днів чоловік намагався лікувати тварин самотужки, але все-таки йому довелося їхати із трупом чергового кабанчика до ветеринарної служби району. Аналіз туші підтвердив страшний діагноз – африканську чуму свиней. Через нерозумного селянина винищенню безкровним способом підлягає все поголів’я свиней у селі Короваї – близько 180 тварин.

На початку грудня зафіксований інший спалах вірусного захворювання – у селі Дзержинське Кременчуцького району. Там у приватному домогосподарстві загинуло п’ять тварин із 44 наявних, після чого ситуацію взяла під контроль Держветфітослужба.

Африканська чума свиней – надзвичайно небезпечне захворювання інфекційної природи. Інша назва – хвороба Монтгомері. АЧС вражає диких та домашніх свиней, передається через контакт між тваринами, за допомогою паразитів, при перевезенні заражених тварин, а також через продукти харчування зі свинини, які не пройшли термічну обробку. Хоча АЧС для людини не несе смертельної небезпеки, його вплив на організм людини досі вивчається. Ліків від хвороби Монтгомері не існує, тому в осередках її спалахів тварини гинуть дуже швидко. Єдиний спосіб зупинити вірус – знищити свиней безкровним способом та спалити їхні туші.

Анна СОЛТОВСЬКА

чума, африканська чума, свині, кременчук, суд

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.