ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:10 22.01


Новостворені ОТГ та міста не отримають дотацію на медицину та освіту

Погані новини: шість об’єднаних територіальних громад Полтавщини, а також всі міста обласного значення не отримають понад 500 мільйонів дотації з державного бюджету на утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

Днями, 16 січня 2019 року, Уряд прийняв розпорядження, яким погодив розподіли додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у всіх областях. 

Згідно розпорядження Кабміну, про погодження розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2019 році  не отримали дотацію всі міста обласного значення Полтавської області – Полтава, Горішні Плавні, Кременчук, Миргород, Лубни та ОТГ: Гадяцька, Коломацька, Краснолуцька, Терешківська, Опішнянська, Чорнухинська. Загальний обсяг додаткової дотації, передбачений для Полтавської області ЗУ "Про держбюджет" –  509,6 мільйонів гривень,  Тобто, дотацію не отримають ті об’єднані територіальні громади, вибори в яких відбулися у минулому році.

Cитуацію прокоментував гадяцький міський голова Володимир Нестеренко. Нагадаємо, Гадяч – єдине місто обласного значення в Полтавській області, яке приєднало до себе суміжну сільську територіальну громаду – Білеченківську сільську раду.

– Ми порахували, що не доотримали цієї дотації приблизно на суму 4,6 мільйонів гривень. Із них близько двох мільйонів гривень одразу треба перерахувати на медичні заклади, тому що утримання центральної районної лікарні – це практично 50 на 50: тобто половину коштів на утримання повинно виділяти місто, іншу половину – район. Оскільки населення нашої ОТГ 25 тисяч, а населення всього району – близько 53 тисяч осіб. І, відповідно, ще близько двох мільйонів ми не доотримали на утримання закладів освіти, – говорить Володимир Нестеренко. – Якраз би ці 4,6 мільйонів гривень вистачило б для того, щоб закрити всі делеговані державою повноваження, які недофінансовані з державного бюджету. Тепер же виходить, що ці гроші треба брати з місцевого бюджету,  хоча є Закон, який зобов’язує дати мені їх.

Проект рішення Уряду було підготовлено за даними  обласних державних адміністрацій, які, як вважає  Асоціація міст України (АМУ), розподілили кошти цієї додаткової дотації не об’єктивно та непропорційно. 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації,  для об’єднаних територіальних громадам, в яких проживає чверть населення нашої держави, – лише 13,5 %.  

Асоціація міст України повідомила, що звернулася до Прем’єр-міністра з проханням відмінити вищезазначене рішення Уряду та повернути його на доопрацювання, щоби забезпечити об’єктивний розподіл коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих із державного бюджету видатків. 

влада, гроші, видатки, бюджет, дотація, освіта, медицина, Уряд

За темою:

  • Основні функції та завдання фінансового плану
  • Торік бюджети громад Полтавщини поповнилися на майже 20 мільярдів
  • Область підсилює контроль за використанням бюджетних коштів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.