ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:34 30.12


Октябрський та Ленінський райони перейменують

Голови райрад Роман Чабановський і Вадим Дробітько прокоментували виданню Poltava365.com перейменування Октябрського та Ленінського районів на Котляревський та Подільський.

Пакет законів, які засуджують і забороняють використання комуністичних і нацистських назв та символіки, був прийнятий Верховної Радою і підписаний Президентом у травні року, що минає. Провести громадські слухання щодо перейменування місцева влада могла до 21 листопада. З цього моменту – якщо питання залишилося неузгодженим – декомуназацією займаються обласні ради. Полтавська облрада саме так і зробила – надіслала, зокрема, до Ленінської та Октябрської районних у Полтаві рад відповідні листи-звернення. Хоча мер Полтави Олександр Мамай неодноразово наголошував на тому, що він проти будь-якого перейменування під час економічної кризи, керівники районів міста – іншої думки.

Із Октябрського на Котляревський

- На останній у цьому році сесії у "Різному" ми розглянули питання перейменування Октябрського району, - розповів Роман Чабановський, голова Октябрської райради, представник ВО "Свобода". - У нас була тільки одна пропозиція – Котляревський. Хочу зазначити, що таке питання не є у компетенції районної і навіть міської ради, з нами просто консультувалися. Усі пропозиції через обласні органи влади збирає Інститут національної пам’яті. А потім уже Верховна Рада вирішить питання перейменування остаточно. На жаль, у нас був втрачений процес громадського обговорення, його можна було провести до 21 листопада. А оскільки наша Полтавська міська рада недієздатна, а міський голова затягує початок її роботи, обговорити перейменування вулиць і районів нам не довелося, - зазначив Роман Чабановський у розмові із нами.

Із Ленінського – на Подільський

- Питання щодо перейменування району наші депутати встигли розглянути ще на минулій каденції. Подільський – інших варіантів ніхто не висував. Назва співзвучна і всім подобається. І сам проживаю у цьому районі, на вулиці Леніна, до речі, - зазначив Вадим Дробітько, голова Ленінської райради, представник "Рідного міста".

За його словами, перейменування буде впроваджуватися поступово і жителі міста не відчують особливих незручностей, живучи у районах і на вулицях із радянськими назвами. Так, лише при операціях із нерухомістю та автомобілями у документи будуть внесені відповідні зміни. Законодавець також передбачив відшкодування громадянам коштів у зв’язку із цим. З іншого боку полтавці ставляться до процесу декомунізації із пересторогою, говорить Вадим Дробітько. Причому таке ставлення до змін топоніміки фіксується давно. Наприклад, у 2011 році при громадському обговорення щодо перейменування вулиці Пролетарської на Анатолія Кукоби громадяни висловилися категорично проти.

- Я би взагалі - якби міг - пропонував такі назви вулиць, як у США – авеню із номерами. Щоб не виникало зайвих конфліктів, - зазначив Вадим Дробітько.

До речі, із символами комуністичної доби чиновники в Ленінському районі почали боротися ще півроку тому, коли заштукатурили вдавлене зображення серпа і молота розміром 2х2 метри на фасаді будівлі районної ради і виконкому.

Анна СОЛТОВСЬКА

октябрський, ленінський, район, райрада, подільський, котляревський, чабановський, дробітько, свобода, політика, декомунізація

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.