ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 28.11


Останній на Полтавщині пам’ятник Ватутіну розбився за невідомих обставин

Погруддя Ватутіна у Глобинській громаді хочуть вилучити з реєстру пам’яток через незадовільний стан. Про зруйнований пам'ятник повідомили у Полтавському офісі Українського інституту нацпам’яті.

Пам’ятник Ватутіну облаштували у Малих Кринках Глобинської громади. Пізніше за невідомих обставин погруддя розбилося, а на місці пам’ятника залишився бетонний фундамент. 

Згодом місцева влада провела огляд і направила лист до Департаменту культури і туризму, аби вилучити монумент з державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Довідково: У 1920 р. вступив до Червоної армії. Член Всеросійської Комуністичної Партії (більшовиків) з 1921 р. У 1920-21 роках Ватутін придушував український визвольний рух за незалежність України, воював проти загонів Армії УНР на Полтавщині. У 1939 році командує Українським фронтом під час вторгнення СССР в Польщу, за що отримав Орден Леніна. Причетний до військових злочинів у 1943 році, під час 2 світової війни. Жахливим злочином проти українського народу Ватутіна та інших командирів Червоної армії є те, що на «звільненій» від німців лівобережній Україні командири частин хапали всіх дітей 16-18 років і без зброї, навіть без військової форми погнали їх форсувати Дніпро на німецькі кулемети. Німецькі кулеметники весь час розстрілювали неозброєних людей в цивільному, але на місце одних вбитих, йшли шеренги нових. Згідно з дослідженнями доктора історичних наук Володимира Сергійчука, Ватутін «кидав сотні людей беззбройними під німецькі танки, особливо на території України. І тільки завдяки гарматному м’ясу такі генерали як Ватутін вигравали битви». На Волині 29 лютого 1944 року червоний російський кат отримав кульове поранення від українських партизанів з УПА і через невдале лікування помер.

На Волині 29 лютого 1944 року генерал отримав смертельне поранення від захисників України – воїнів УПА. Через це представник Полтавського офісу УІНП Олег Пустовгар вважає, що на цьому місці має бути пам'ятний знак на честь уродженців Полтавщини, які виборювали незалежність у лавах УПА.

Раніше пам'ятники Ватутіну, Зигіну та Пушкіну в Полтаві демонтували влітку. Наразі погруддя Ватутіна та Пушкіна хочуть передати до історико-культурного заповідника у Путивлі. Заповідник є науково-дослідним та культурно-освітнім закладом, що об`єднує ансамблі й комплекси пам`яток. Натомість монумент Зигіну залишиться у громаді.

Ватутін

За темою:

  • За останній тиждень повідомили про загибель 22 захисників Полтавщини
  • Протягом тижня стало відомо про загибель ще 17-ти полтавських захисників
  • У Полтаві встановлять 110 стел із портретами полеглих українських воїнів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.