09:15 02.12 1727
Днями в дендропарку двох качок-мандаринок, які втекли від рятувальників, благополучно зловили та відправили до розплідника, а останню качечку знайшли в суботу в трубі - там втікачка готувалася зимувати.
Коли в четвер 29 листопада декоративних водоплавних птахів перевозили зі ставка в Полтавському дендропарку на зимівлю, рятувальники та працівники парку не змогли зловити жодної з трьох качок-мандаринок. Птахи просто втекли та заховалися на березі в густому чагарнику.
Надвечір качки повернулися до ополонки. Тож наступного дня рятувальникам вдалося спіймати двох мандаринок. А одна прутка пташка знову втекла. І знайшли її випадкові відвідувачі парку аж у суботу.
В суботу ми чистили сніг в дендропарку, а люди, що гуляли з собаками, підійшли й кажуть "там ваша качечка сидить в переливі біля другого ставка". Ми викликали рятувальників, привезли драбину й підсаку. Труба переливу має метра три висоти й три метри діаметру. Ми заглянули в неї, а там – ідилія: переливається вода з одного ставка в інший, як водоспад, поруч каміння й гілля. Мандаринка то красиво сидить на каменях, то плаває, як по персональному озеру. Якби ми знали, що качкам може там так сподобатися, ми б їх там і залишили зимувати. Працівник парку Вадим Сегеда спустився й зловив нашу втікачку, хоча вона активно протестувала. Тепер разом із іншими зимуватимуть в Ковалівці
– розповів директор дендропарку Михайло Шлафер.
Участь в "рятувальній операції" взяли й юні відвідувачі дендропарку Артем і Меланія Подробахи. Діти залюбки фотографувалися з качечкою та розповіли, що спостерігали за птахами влітку.
Михайло Шлафер радіє, що цього року декоративні птахи благополучно перелітували на ставках і без втрат поїхали на зимівлю до розплідника.
Ольга СТЕНЬКО
У Лубнах оштрафували хірурга за хабар
13:45 15.05
Відсутні укриття та пожежна сигналізація: виявили порушення у відділі поліції Полтавщини
15:30 12.05