ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:57 29.11


Птахи з Полтавського дендропарку відправилися на зимівлю. ФОТО

29 листопада декоративних птахів, що влітку жили на ставку в Полтавському дендропарку, відправили на зимівлю в Ковалівку.

З настанням морозів водойми Полтавщини стрімко вкриваються міцною кригою, що створює небезпеку для водоплавних птахів. Тому декоративних пернатих, що протягом теплого сезону населяють ставок в Полтавському дендропарку, сьогодні вивезли на зимівлю до Ковалівського розплідника.

Як  і минулого року, до процесу залучили співробітників полтавського водолазно-рятувального загону. Хоча ставок скувала крига, навколо невеликої ополонки ходити небезпечно — це довів один з рятувальників, який шубовснув у воду, бо тонкий лід не витримав його ваги.

Спільними зусиллями співробітників дендропарку та рятувальників птахів вбалося благополучно спіймати. Тож дванадцятеро птахів — шестеро лебедів (пара чорних та дві пари білих), дві казарки та четвірко хохлатих качок традиційно відвезли на зимівлю до розплідника в Ковалівку. 

А от з качками мандаринками знову виникла проблема. Дрібні, швидкі, полохливі — вони стрімко винулися в прибережний чагарник, тільки їх і бачили. Майже годину робітники дендропарку намагалися упіймати трьох пташок, та марно. Тож мандаринки поки що залишилися на старому місці.

В принципі, ми могли б і не забирати мандаринок в розплідник, навіть якщо ставок замерзне — вони легко виживають взимку, бо ховаються в сухій траві та чагарниках, для них не критична наявність ополонки. Корм для них ми забезпечуємо. Досвід показує, що вони легко можуть вийти до людських обійсть. Небезпека в тому, що качок можуть зловити  і з'їсти, тож мусимо їх піймати і відвезти на зимівлю

— розповів директор Полтавського дендропарку Михайло Шлафер.

Михайло Львович вважає, що немає сенсу більше брати мандаринок на ставок: їх не видно влітку, бо вони влаштовують гнізда в заростях, виходять до людей качки лише восени. А якщо взяти до уваги щорічні проблеми, з яким стикаються співробітники дендропарку, виловлюючи качок по кілька днів, щоб відвезти в розплідник, в підсумку виходить, що результат не вартий затрачених зусиль. Тому, ймовірно, мандаринок на ставку в дендропарку наступного року полтавці не побачать. Натомість може збільшитися кількість хохлатих качок та казарок.

Нагадаємо, минулого року зима була пізня, ставок довго не замерзав, тож лебедів вивезли на зимівлю в середині січня.

Полтавський дендропарк, лебеді, качки мандаринки, розплідник

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.