19:00 27.04 495
У Полтавській ОВА здивовані ініціативою Полтавської міськради передати управління водоканалом і вважають це більше медійною виставою, ніж дійсними кроками для вирішення проблеми. Позиція міської влади полягає у необхідності спільного вирішення ситуації, а не у перекладенні її лише на міський бюджет.
При цьому обмеження водопостачання полтавцям не є прийнятним, інформують Новини Полтавщини. Неназване джерело видання в ОВА, коментуючи цю ситуацію, повідомило:
«Цю проблему обговорювали з міською радою і минулого року, і минулого місяця, і минулого тижня, і по сьогодні. Міській владі пояснювали основні моменти. Собівартість водопостачання та водовідведення становить 70 грн, в тарифі — 30 грн. Частка електроенергії у чинному тарифі досягає 60%. Після початку повномасштабного вторгнення був введений мораторій на підвищення тарифів. Ми ведемо діалог з НКРЕКП щодо поступового та обережного підвищення тарифів. Тим часом держава забезпечила компенсацію, яку міська рада також отримала. Тому відповідно до статті 49 закону «Про Державний бюджет України» вона зобов’язана протягом 2025 року направити водоканалу та теплоенерго 4% ПДФО, що становить 189 млн грн.
Кошти, які міська рада виділяє цим підприємствам (на ремонти мереж), а потім сама називає це «4% ПДФО», свідчить про нерозуміння закону з їхнього боку. Ці гроші слід використовувати як компенсацію різниці у тарифах, а не на фінансування ремонтів. Обласний бюджет у 2024 році вже допоміг цим підприємствам на сотні мільйонів, а цього року — на десятки мільйонів.
Зараз ми разом із облрадою готуємо чотири варіанти вирішення цієї проблеми, про які можна буде сповістити дещо пізніше.
Вимога «віддайте водоканал» є лише медійною грою, а не справжнім бажанням вирішити ситуацію. Також варто нагадати, що у 2024 році була відкрита кримінальна справа стосовно ігнорування міською радою вимоги щодо 4% ПДФО. Це розслідується, людей викликають на допити».
Нагадаємо, що в статті закону про держбюджет йдеться наступне:
«З метою сталого проходження опалювального періоду 2023/2024 років та забезпечення своєчасних розрахунків за комунальні послуги та енергоносії у 2024 році додаткові надходження до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, визначені абзацом другим частини першої цієї статті, у розмірі 4% спрямовуються на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, які використовуються в процесі виробництва теплоенергії або іншого виду енергії, на підтримку підприємств з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, централізованого постачання холодної води та водовідведення».
Варто зазначити, що обласна та міська влада давно не можуть дійти згоди щодо питань фінансування комунальних підприємств.
"Ворскла" отримала несподіваний удар від ФІФА
12:30 26.04
Молодий шахрай "зібрав на ЗСУ" три мільйони
17:30 26.04
Полтава гучно відкрила мотосезон під час війни
10:00 27.04