ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:09 10.02


Пісоцький говорить, що Жеваго готовий вкладати гроші в Кадетський корпус

Перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький говорить, що Жеваго готовий вкладати гроші в реконструкцію Кадетського корпусу, збудувати над ним або скляний купол, або "свічку".

На думку першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Пісоцького, оскільки Полтавський міськвиконком виграв суд і повернув будівлю Кадетського корпусу в комунальну власність міста, вже пора б почати займатися її відновленням.

Натомість ідеї з цього приводу є поки що лише у народного депутата та олігарха Констянтина Жеваго, стверджує чиновник:

Та людина, яка на сьогоднішній день розробила ці проекти і готова їх презентувати у місті Полтава, це саме Жеваго. Саме в нього на столі лежить портфоліо, в якому є декілька видів сьогоднішнього нашого Кадетського корпусу. Це збереження того формату старого і по центру або скляний купол, або свіча висока. Вони промоніторили подібні об'єкти в центрах міст Португалії, США, Мексики, у багатьох країнах і розробили таке портфоліо. Тому коли нашому міському голові задають питання - а хто зацікавлений, хто може допомогти, щоб наш Кадетський корпус відродився і там був створений туристичний або інший привабливий проект для мешканців міста Полтави, він повинен знати, що хтось для цього щось робить.

Однак Пісоцький не уточнив, що саме захоче зробити з будівлею нардеп, якого хотіли позбавити мандату. Раніше повідомлялося, що на місці напівзруйнованої будівлі він хоче спорудити готель, офіси, в тому числі для ФК "Ворскла". Разом із тим, від громади лунали пропозиції розмістити в цій будівлі усі суди Полтави, або ж гуртки і громадські організації.

Цікаво, що Пісоцький, говорячи про ідеї відродження Кадетського корпусу, насправді описував проект, який на своєму сайті опублікувала громадська платформа CityLab. Йдеться про реновацію історичної пам'ятки, яка, на відміну від реконструкції, адаптує споруду до нових експлуатаційних умов і частково позбавить її автентичності. Наприклад, там йдеться про серце будівлі - блок колишньої актової зали, над якою колись був купол, від якого нині залишився лише великий, відкритий для негоди цегляний колодязь.

Архітектори платформи CityLab пропонують у ньому наступне:

Залежно від майбутнього спрямування і нових функцій будівлі допустимі абсолютно різні рішення. Одним із прикладів такого рішення могло б стати розміщення мультифункціональної кіноконцертної зали в центрі будівлі. /.../ Однією із проектних пропозицій може стати створення нового скляного купола, який серед іншого буде виступати в якості оглядового майданчика, а заразом стане гармонійним та стриманим відбитком сучасності, що не порушить загальної естетичної архітектурної цілісності.

Нагадаємо, у 2014 році шість молодих архітекторів об'єдналися, щоб попрацювати над проектом реновації Полтавського Петровського кадетського корпусу – історичної будівлі, частини унікального архітектурного ансамблю в самому центрі Полтави, яка перебуває в занедбаному, аварійному стані. Після закінчення роботи вони вирішили не зупинятися на досягнутому і створили громадську ініціативу під назвою CityLab, яка займається проблемами міста.

Анна СОЛТОВСЬКА

Пісоцький, Жеваго, Кадетський корпус, реконструкція, інвестиції

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.