ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 19.09


"Подумав, що фейк": голова Верховного Суду прокоментував рішення щодо ухилянта

У Зіньківському райсуді ухилянта від призову дивним чином виправдали. Голова Верховного Суду України оцінив ситуацію як абсурдну.

 

Про це він розповів в інтерв’ю «РБК Україна».

Нагадаємо, суддя Зіньківського райсуду Сергій Должко визнав українське законодавство авторськими творами і вирішив, що мобілізація не зобов’язує приходити до військкоматів. Також у вироці вказали, що законність територіальних центрів комплектування — сумнівна. Це стало причиною для виправдання Костянтина Куценка.

Станіслав Кравченко сказав, що одразу не повірив, що таке рішення судді дійсно було й назвав це дилемою: з одного боку, судові рішення, які треба поважати, з іншого – висловлювання, що не піддаються аналізу:

«Коли я вперше побачив цю новину, я подумав, що це фейк. Добре, що такі випадки зовсім поодинокі і це не тенденція. Однак це все-таки судове рішення, але очевидно має бути апеляційний розгляд. Безумовно, потрібно розбиратися в ситуації. Я не хочу вгадувати, що стало причиною ухвалення цього рішення, що сколихнуло всю юридичну спільноту».

За словами Станіслава Кравченка, кількість розглянутих кримінальних проваджень в Україні перевищує два мільйони справ. Через навантаження на систему, на його думку, суддів треба оцінювати за ситуацією загалом, а не подібними випадками.

Фундація DEJURE пише, що вирок Сергія Должка – абсурдне рішення у традиціях теорій змов:

«Коротко - логіка судді:

  • Кабінет Міністрів Української РСР був перейменований на Кабінет Міністрів України, а справжнього такого органу влади ми так і не створили — значить такої юридичної особи публічного права не існує (і документів відповідних нема);
  • Усі суб’єкти, створені таким КМУ, «знаходяться поза конституційним правовим полем, а тому не являються суб`єктом публічно-владних повноважень»;
  • КМУ створив Міноборони, але воно не є органом влади – це просто юридична особа приватного права, вимоги якої не є правомірними, а «посадові та службові особи даного суб`єкта можуть бути звинувачені у спробі набути права та обов`язки державної посадової особи у не передбачений законом спосіб».

Але це не все. Суддя висловився і щодо законів України та Указів Президента. На його думку «так звані «Закони України» та УКАЗИ Президента, …, які легітимізуються під виглядом законів є авторськими творами, не мають конституційного підґрунтя, не являються законами по суті, не являються обов`язковими для виконання народом, є офертами від суб`єкта, що надає послуги з державного управління. Ці «нормативні акти» мають статус таких, що застосовуються, а не являються легальним діючим законодавством».

Суддю Должка до цього неодноразово згадували у місцевих медіа. У справі № 530/75/21 суддя обґрунтовував "незаконність введення карантину в Україні», – пишуть в DEJURE.

Наразі на суддю Должка поскаржаться до Вищої ради правосуддя.

суд, ухилянт, скандал, резонанс

За темою:

  • Вища рада правосуддя відкрила справи проти голови Ленінського райсуду Полтави
  • З приміщення дитсадка в Лубнах серез суд прибрали амбулаторію
  • Полтавець намагався контрабандою відправити у США єврейську атрибутику
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.