20:07 06.12 2295
У Полтаві з успіхом пройшла конференція "InsaneByte" — змістовна відповідь стрімкому прогресу у сфері розвитку світових інформаційно-конімукаційних технологій.
Нові засоби комунікації, зокрема інтернет, як потужний глобальний інформаційний ресурс, приваблює широкі верстви населення незалежно від віку, освіти та соціального статусу. Сучасне суспільство навряд можна уявити без інформаційних технологій, які вже міцно укорінилися в наше життя. Вони відкрили нові можливості для роботи та відпочинку, дозволили значно полегшити працю людини.
Анна Михайлик із компанїї "AltexSoft" розповіла про тенденції і розвиток ринку ІТ, що відбувається із цим сегментом у світі, яке місце займає в ньому Україна, яких спеціалістів потребує такий бізнес, а також про роль ІТ у сучасній освіті.
Усього у світі нараховують майже 18 мільйонів фахівців ІТ-галузі. Найбільше їх мешкає у США. Цікаво, що велику кількість із них складають українці. Молоді люди їдуть туди працювати, а згодом починають викладати в американських вишах. Дуже багато айтішників мешкають в Європі та в Індії. Кількість ІТ-фахівців в Україні швидко зростає: так у 2015 році вона вже налічувала 90 тисяч осіб, а наразі перетнула 100 тисяч. Для порівняння – у 2011 році їх було 45 тисяч.
Анна Михайлик також зауважила, що Україна наразі займає дуже високі позиції в світі за рівнем професіоналізму і затребуваності українських ІТ-фахівців.
Звичайно, найбільшу кількість фахівців містять такі міста як Київ, Харків і Львів. Україна займає перше місце в Європі за кількістю айтішників, також наша країна посідає 11-те місце серед топ-50 країн із найкращими програмістами. Українських фахівців вважають найкращими в галузі ІТ- безпеки. Україна вважається однією з п’яти країн з найкращою математичною підготовкою ІТ-фахівців. Також Україна входить в топ-20 найбільших експортерів ІТ-послуг у світі. Наразі ІТ-галузь є ключовим драйвером зросту економіки держави, яка демонструє найкращі показники серед інших експортних галузей. Зі зростанням кількості фахівців ІТ-галузі, зростає, відповідно, і економіка нашої держави
— вважає пані Анна.
У відсотковому співвідношенні в ІТ-сфері найбільше задіяні чоловіки, їх 80 відсотків.
Деніел Корін Стіг (Daniel Corin Stig) — представник американської компанії "White Label Agency", яка вже майже два роки існує в Полтаві, шукав на конференції нових талановитих співробітників. "White Label Agency" займається розробкою сайтів. Штат компанії, офіс якої розташований в центрі міста, наразі нараховує 46 розробників, які є українцями і працюють безпосередньо в Полтаві. Керівництво – у США. "White Label Agencу" є аутсорсинговою компанією, орієнтованою на іноземних клієнтів. Сайти, розроблені в Полтаві, так би мовити, не ідентифікуються, і готовий продукт після його створення продається під відомими брендами.
Доповідав пан Стіг без перекладача. Можливо, у такий спосіб він намагався розгледіти нових потенційних працівників компанії, адже для роботи треба відмінно володіти англійською. У своїй промові спікер наголошував на уважному ставленні до клієнтів, необхідності своєчасної відповіді на електронні листи із запитаннями, що ставлять клієнти компанії. Також виділив переваги спілкування з клієнтами за допомогою відеодзвінків, порівняно з листуванням, підкреслив важливість бути чесним і одразу доповідати клієнту про неможливість виконання певних завдань.
Менеджер шведської компанії "Beetroot" Тетяна Войченко і регіональний директор компанії "Morebis" Богдан Губанов поділили доповідь про те, як знайти власний шлях в ІТ. Основний меседж лекції – головний секрет полягає в тому, щоб знайти правильну роль для правильної людини, і це можливо тільки в тому випадку, якщо ви збережете цей священний баланс між вашими власними цінностями і очікуваннями, культурою компанії і технічними навичками. Як відчувати себе комфортно, граючи правильну роль, як залишатися задоволеним своєю роботою, як знайти своє місце — про всі ці моменти і розповіли спікери.
Цікаву доповідь слухачам запропонував Нік Курат, директор представництва компанії "Brighter", яка займається наданням для успішних стартапів із США та Західної Європи продуктових команд. На першому курсі університету він став співзасновником аутсорсингової компанії. Нік розповів слухачам на власному досвіді , як почати займатися продуктовим бізнесом. Також на прикладі власної компанії Нік пояснив причини попиту на українських фахівців на ІТ ринку.
Компанія "Brighter", якою я керую в Черкасах, знаходить співробітників в Україні, оскільки потрібні нам фахівці потребують в США та Західній Європі доволі високої оплати праці. У нашій країні вони більш доступні і талановитіші багато в чому, більш активні та зацікавленні в роботі
— вважає Нік.
Полтавець Андрій Колесніков працює в місцевій ІТ-компанії.
Для мене було цікаво дізнатись про деякі технічні моменти, про юридичний супровід, спікери доповідали про такі аспекти, які не відомі на широкий загал, їх не знайти в доступних джерелах інформації. Розглядали багато актуальних технологій, відмінна атмосфера, можливість поспілкуватись із старими знайомими, а також знайти нових
— заявив Колесніков.
Конференція "InsaneByte" надала можливість відкрити для себе потенціал нових розробників, зустріти однодумців, познайомитись із бізнес-ідеями, надихнутися досвідом успішних підприємців і фахівців даної галузі, знайти можливості для власної реалізації, для студентів, можливо, визначитись із новою професією.
Аліна БУШЕР
У Полтаві зросла кількість жертв обстрілу Інституту зв’язку до 59: помер ще один поранений
19:00 03.10