21:15 18.10 1777
Сьогодні, 18 жовтня, у Полтаві по вулиці Соборності пройшла акція "Людина - не товар!". Кожен перехожий мав можливість підвищити свій рівень обізнаності у сфері протидії негативному феномену – торгівлі людьми.
До вуличної акції, ініційованої представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні, долучилися представники благодійної організації "Світло надії", Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми поліції Полтавщини.
Організатори підвищили обізнаність полтавців про торгівлю людьми та безпечну міграцію з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.
Стіна думок та висловів з“явилася у центрі міста, на манекенах — невигадані історії з життя щодо рабства та торгівлі людьми.
Реальні історії на інсталяціях нагадали, що від рабства не застрахований ніхто.
Представники БО «Світло надії» зазначили, що українці потрапляють у такі історії у 67% до Росії, 13% - Польщі.
У чужій країні людина стає беззахисною та потрапляє у сексуальне чи трудове рабство. Серед порад — ніколи не віддавати паспорт, якщо у вас просять віддати .
Лише за останні півтора року на Полтавщині від торгівлі людьми постраждали 14 людей, шестеро навіть офіційно звернулися по допомогу.
Під час акції перехожим роздали тематичні буклети з телефонами Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми, консультування мігрантів – 527 та надали консультації щодо безпечного працевлаштування за кордоном.
У відділі боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми поліції області повідомили, що цього року були викриті три факти торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації.
Матеріали кримінальних проваджень були направлені до суду, за двома з них вже є обвинувальні вироки.
Одну із фігуранток резонансної справи, яка організувала постачання живого товару до Туреччини, оголошено у міждержавний розшук.
Слід зазначити, що сьогодні по всій країні стартувала широкомасштабна інформаційна компанія «Небезпеку видно не одразу», повідомили у відділі комунікації поліції Полтавщини.
Довідка. 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми» вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за кошти державних структур та процедуру розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.
Частина мікрорайонів Полтави залишилася без води
12:15 10.10
На пішохідному переході в Полтаві збили жінку
19:00 09.10