ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 26.04


Полтавці відзначили 35-ті роковини трагедії на ЧАЕС

26 квітня - роковини трагедії на ЧАЕС й Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Полтавці їх вшанували біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи.

Полтавці вшанували подвиг тих, хто ціною власного життя і здоров’я рятували людство від радіації. 

Участь у заході взяли представники Полтавської облдержадміністрації і громадських організацій ліквідаторів. До підніжжя постаменту поклали квіти. Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання загиблих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Загалом у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС взяло участь понад 600 000 осіб. Із  них значна кількість – жителі області. Зокрема, з Полтавщини в зону аварії було направлено близько 300 співробітників пожежної охорони, 600 медпрацівників, 1000 представників підрозділів УВС. Найбільше і найтриваліше навантаження під час ліквідації аварії витримали військовослужбовці, зокрема з Полтавської області у квітні-травні 1986 року було призвано на військові збори понад 7 000 військовозобов'язаних. Представники всіх структурних підрозділів, які забезпечували життєдіяльність області, брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Чимало отримали високу дозу опромінення, борючись із трагедією ціною життя. Нині в області проживають 19 000 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За кількістю потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. Від радіаційного забруднення сильно постраждала  Білорусь, потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 556/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи». Ним передбачено, що Кабінет Міністрів України має вжити невідкладних заходів щодо поліпшення протипожежного та санітарного стану лісів на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, зокрема на лісових територіях Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а також щодо вдосконалення системи оперативного реагування, зокрема моніторингу та раннього виявлення пожеж тощо.

Аварія на ЧАЕС світовим співтовариством визнана  найбільшою техногенною катастрофою в історії людства.

пам'ять, ЧАЕС

За темою:

  • У Полтаві влаштовують забіг пам’яті Віталія Сердюка
  • Полтавський рятувальник присвятив півмарафон незламності загиблим колегам
  • У Полтаві встановлять меморіальні дошки ще чотирьом полеглим захисникам
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.