ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 21.02


Полтавців атакують шахраї-гіпнотизери. Головне - не дивитися їм в очі

Схема проста: шахрай вводить в оману, показує гроші, але не віддає їх, а продавець ще й відраховує "решту". Камери спостереження показують, що продавець сам віддає гроші, тож до поліції звертатися марно.

Зайшов чоловік до магазину, навідними питаннями намагався вибити мене з колії, потім почалися всякі заморочки,  типу показати той товар, цей і оцей зоровий контакт  збив мене з пантелику —  я не пам'ятаю як  це сталося, просто помахав у мене грошима перед очима, але не дав їх, а я йому зверху ще й здачу дав, такою ж самою купюрою  

- розповів потерпілий продавець Артем Даниленко. Каже, це не єдиний випадок, такі шахрайства трапляються і з його колегами.

  Психолог Кіра Седих розповіла, що гіпноз —   дуже складна техніка, яку супроводжують одночасно ряд жестів та запитань. Вводячи таким чином свідомість в оману, людина стає легкою здобиччю для злодія.

Людина може щось робити, якісь рухи, щось показувати перед очима, при цьому вона говорить абсолютно інший текст, який не стосується того, що тут відбувається і тоді ми намагаємось, наша свідомість, наша психіка зрозуміти, яку інформацію вона отримує

-зазначила психолог.

Щоб не стати черговою жертвою гіпноз-шахрайства, психологи радять у жодному випадку не дивитись у вічі підозрілій людині та намагатися відволікти свою увагу на будь-який інший предмет.

До поліції звернень про шахраїів -гіпнотизерів не надходило,- говорять правоохоронці .  Юрій Сулаєв начальник відділу комунікації ГУ НП, каже є поодинокі звернення на "гадалок", коли людина потрапляє в залежність і практично все з дому виносить і віддає, тому, що є погроза, мовляв, не віддаси кошти, то там загинуть твої близькі, тобто іде така психологічна обробка цієї людини.

Правоохоронці радять у будь-якому шахрайстві обов'язково писати заяву до правоохоронних органів, повідомляє ІРТ.

шахрайство, гіпноз

За темою:

  • Чоловік віддав 20 тисяч доларів за уявну сою
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.