ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 01.04


Полтавців масово дурять через інтернет

З початку року на Полтавщині здійснили 2535 шахрайств, із яких - 587 скоєні через інтернет, зокрема, найбільше - через сайти оголошень.

– 406 – за допомогою платформи ОЛХ,
– 138 – через Інстаграм,
– 43 – через фейсбук.

 Найпростіший спосіб, у нас є триста таких епізодів скоєних шахрайств, де вже потерпілими визнано 96 осіб, коли особа розміщує якесь оголошення, люди перераховують кошти за товари і не отримують його. Є складніший спосіб, коли людина щось купляє і просить відправити через пошту і зазначити не отримувача, відправника задля начеб то економії коштів. У розмові шахраї виясняють анкетні дані, паспорт, номер, і забирають цей товар. Як правило, це щось пов’язане технікою: телефони, ноутбуки, планшети, металошукачі, тобто те, що можна швидко продати

– розповів  керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.

Нині шахраї стають все більш вигадливі та, приміром, впроваджують в ґаджети потерпілих інформаційно-шкідливе забезпечення.

Так, у Кременчуці правоохоронці виявили групу осіб, які з допомогою розсилки через пошту відправляли інформаційне повідомлення, людина відкривала і зловмисники таким чином мали доступ до ґаджетів.

За допомогою цього шкідливого забезпечення вони отримували повну інформацію з вашої техніки. Наприклад, з телефону. Вони переписували контакти найближчих людей, наприклад мами, тата, коханого, йшли до оператора, відновлювали картку і таким чином, мали доступ до банківських рахунків, з яких перераховували кошти. На сьогодні в нас виявлено таких 11 епізодів, по яких ми пред’явили підозри. З комп’ютерів зловмисників ми вилучили 10 тисяч контактних даних, – додав прокурор.

 

шахрайство, прокуратура, попередження, інтернет

За темою:

  • У Полтаві пенсіонерка віддала 13500 грн за ремонт ноутбука
  • Кримінальна доба на Полтавщині: крадіжки, шахрайства, незаконний обіг зброї
  • На Полтавщині активізувалися шахраї
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.