ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 14.06


Полтавців запрошують стати донорами крові

Над висловом "Здай кров – врятуй життя" замислювався кожний, хто стикався з проблемою термінового пошуку крові для хворих родичів або друзів. Жодна людина не застрахована від хвороби, травми, нещасного випадку.

“Мільйони мешканців планети зобов’язані своїм життям тим, кого вони ніколи не бачили – донорам. Я запрошую мешканців області, які мають міцне здоров’я, до милосердя: подаруйте частинку своєї крові. Комусь вона врятує життя. Вступайте в лави донорів”, – розповів головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков.

 

У комплексі лікувально-профілактичних заходів важливе місце займає переливання крові, її компонентів та препаратів. Важко визначити таку галузь медицини, де б не застосовувався цей метод лікування для збереження життя і здоров’я людини. Забезпечити лікувально-профілактичні заклади необхідною кількістю крові та її препаратами стало можливим тільки успішному розвитку донорства.

Єдиним джерелом одержання крові є здорова людина – донор. Слово «донор» походить від латинського «доноре», що означає «дарувати». Велика армія даруючих кров для спасіння життя пацієнтів є переважно безоплатними донорами. Дача крові – це акт високого гуманізму і громадської зрілості, здатність відчути чужий біль як свій, потребу відкликнутися на неї. Застосування переливання крові як лікувального засобу вимагає великої кількості донорської крові, а, отже, і числа донорів.

Лозунг «Здай кров – врятуй життя» на слуху в багатьох. Утім, навряд чи його можна назвати надто популярним, а кількість добровільних донорів – значною. І на це є кілька як об’єктивних, так і суб’єктивних причин.

  • По-перше, не кожна людина успішно проходить медогляд, за результатом якого визначається, може вона бути донором чи ні. Адже стан здоров’я багатьох українців не завжди задовольняє вимоги до здавачів крові.
  • По-друге, у багатьох людей виникають справедливі сумніви щодо безпечності процедури здачі крові. Лікарі пояснюють це звичайною необізнаністю. Адже донор при здачі крові – захищений, занести будь-яку інфекцію можна тому, кому цю кров переливають.
  • І, по-третє, чимало людей просто намагаються уникати будь-яких контактів із лікарями й бояться не стільки за власне здоров’я, скільки неприємних відчуттів під час процедури здачі крові.
донорство, кров

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.