ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 07.07


Полтавська влада вирішила вполовину збільшити витрати на формування продрезерву

Міський голова Полтави Олександр Мамай пояснив це рішення тим, що вміст наборів для пільговиків буде більшим, ніж планувалося спочатку — "щоби люди якомога довше ним користувалися".

 

Сьогодні, 7 липня, міськвиконком вніс зміни до програми «Розвиток цивільного захисту Полтавської міської територіальної громади на 2020-2022 роки». Рішення, зокрема, передбачає збільшення витрат на формування продовольчого резерву з 29 млн 700 тисяч до 44 млн 700 тисяч гривень.

Під час брифінгу для ЗМІ Полтавський міський голова Олександр Мамай так пояснив суть цього рішення:

— Ми ще доукомплектовуємо ці набори. Сьогодні на виконкомі виділили додаткові кошти для того, щоб після видачі набору людина користувалася ним якомога довше. Раніше виконком прийняв рішення не про видачу наборів, а про процедуру. Потім комісія прийме рішення про видачу. Наприклад, сьогодні вирішила, а завтра вже будуть видавати набори. А процедура передбачає, щоби людина прийшла з документом, який засвідчує особу, поставила підпис, що вона отримала набір, щоб все було зафіксовано.

Нагадаємо, формувати продовольчий резерв міста почали у березні. Тоді ж затвердили фінансування у розмірі майже 30 млн грн. З того часу місто встигло замовити та розвезти по навчальних закладах для зберігання продуктів на понад 24 млн грн — пшеничну крупу, цукор, борошно, олію та два види консервів зі свининою. З усіх цих продуктів можна було би сформувати 80 тисяч наборів вартістю 310 грн кожен, інформує Полтавщина.

На початку літа Олександр Мамай оголосив про намір роздати з продрезерву близько 65 тисяч продуктових наборів для одиноких матерів, батьків дітей з інвалідністю, осіб із інвалідністю першої групи, малозабезпечених сімей, багатодітних сімей, пенсіонерів, які отримують пенсію за віком.

Втім, очільник області Дмитро Лунін заявив про те, що продрезерв - не "гуманітарка" від мера, його не можна роздавати без вагомих на те причин. Причиною може бути лише ризик оточення ворогом та загроза окупації.

"Ми повинні діяти за законом. Продрезерв можна роздавати тільки в двох випадках: або окупація, або ризик оточення. Його основна мета — запобігти голоду на території внаслідок надзвичайних ситуацій або бойових дій. Якщо буде окупація або ризик оточення — тоді ми можемо роздавати продрезерв, той, який розрахований на рівні області та на рівні громад. Якщо кінцевий термін зберігання продуктів з продрезерву підбігає до кінця, то власник зобов'язаний продати ці продукти та на ці кошти закупити нові і поповнити резерв", - сказав Лунін.

влада, гроші, продрезерв, війна, корупція

За темою:

  • У Полтаві планують компенсувати приватним клінікам витрати на МРТ для військових
  • На покіс трави та прибирання вулиць влада Полтави хоче витратити майже 15 мільйонів
  • Фінансова грамотність – обов’язкові знання, котрі повинна мати сучасна людина 
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.