ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:08 23.11


Полтавські активісти закликають до боротьби проти "струковщини"

23 листопада у Полтаві пройшла прес-конференція коаліції громадських організацій "ОГО.Полтава" на підтримку судді Лариси Гольник та проти свавілля суддівської мафії в Октябрському районному суді Полтави.

Свою громадянську позицію від імені коаліції "ОГО.Полтава" публічно висловили директорка ГО "Полтавська платформа" Альона Гончаренко, координатор ГО "Нова Полтава" Юлія Городчаніна та журналіст-розслідувач Станіслав Цись.

Мова йшла про факти побиття учора ввечері судді Лариси Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка, а також про суддів Октябрського районного суду м. Полтави.

Станіслав Цись зазначив, що був одним з перших, хто прибув на місце побиття Лариси Гольник. Журналіст-розслідувач вважає, що цей злочин пов'язаний з  її професійною діяльністю.

Станіслав розповів, що Лариса Гольник працює в атмосфері постійного тиску з боку голови суду. А її колеги нерідко ухвалюють сумнівні рішення.

Зокрема, суддя Наталія Тімошенко засудила активістів Євромайдану та у своїх рішеннях визнавала документи терористичних організацій ЛНР/ДНР,  суддя Лариса Кулешова в 2015 році не надала СБУ доступу до рахунків осіб, підозрюваних у фінансуванні ЛНР/ДНР.

А суддя Юлія Гальонкіна, котра є донькою голови Апеляційного суду Полтавської області, підозрюється в корупційних діях. Ці судді своїми діями попирають засади законності.

Відносно голови Октябрського районного суду Олександра Струкова минулого  року  було відкрито дві кримінальних справи – про побиття ним Лариси Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка.

Минув рік, але прокуратура Полтавщини не відзвітувалася, на якому етапі знаходяться розслідування цих інцидентів.

6 вересня НАЗК встановила порушення Струковим антикорупційного законодавства, наступного ж дня Рада суддів України ухвалила рішення рекомендувати змінити голову райсуду. Але наразі судом не вжито жодних дій щодо впровадження цього рішення. Натомість мало місце майже одностайне голосування суддів на підтримку Олександра Струкова.

Трагедія наша в тому й полягає, що люди, які б мали стежити за дотриманням законодавства, якраз і є людьми, які фігурують в кримінальних хроніках та повідомленнях про корупцію

- заявляє Станіслав Цись.

 

Журналіст звертався із запитами стосовно діяльності суддів Октябрського районного суду міста Полтави до різних установ і організацій. В одному з документів вказано, що суддя Струков прийняв присягу судді 6 липня 1990 року.

Тобто, виходить, що всі ці роки незалежності України, головою суду була особа, яка не складала присягу судді народу України. Як ми можемо сприймати його рішення, якщо в його діях немає легітимності? Відповідь на запит надала суддя Ганна Андрієнко. І ми бачимо, що вона знає про протизаконні дії, але не вжила жодного кроку, щоб їх припинити. Я вважаю її співучасником

- додав Станіслав Цись.

 

Нещодавно, а саме 3 листопада, міськвиконком ухвалив таємне рішення про виділення трьох квартир полтавським суддям, але прізвища отримувачів не розголошуються. На запит Станіслава Цися до Октябрсього райсуду щодо осіб отримувачів Олександр Струков відповів, що станом на 2 листопада ніхто з суддів квартири не отримував.

Завдяки таким людям, як Лариса Гольник та Ігор Гавриленко, громадськість дізналася, що в суді творяться беззаконня, вважають активісти.

На жаль, про Полтаву останнім часом Україна дізнається виключно в негативному контексті. На підтримку Лариси Гольник 6 грудня в парламенті збирається брифінг від групи Народних депутатів. Сподіваємося, що під таким тиском прокуратура нарешті не втримається та розслідує справу відкрито і прозоро і нарешті будуть покарані справжні злочинці

- заявила Юлія Городчаніна, представник коаліції громадських організацій м. Полтави, координаторка ГО "Нова Полтава".

Активісти також заявили, що беруть на себе зобов'язання контролювати хід розслідування справи про побиття Лариси Гольник, максимально висвітлювати прийняття рішень у цій справі.

Ми вимагаємо від Нацполіції забезпечити на час розслідування охорони Ларисі Гольник та Ігорю Гавриленку. Рішення про призначення цієї охорони приймає безпосередній керівник Лариси Владленівни, голова райсуду Олександр Струков. Ми турбуємося, чи не виявиться це "ведмежою послугою", а не реальною допомогою

  – сказала представник коаліції громадських організацій м. Полтави, директорка ГО "Полтавська платформа" Альона Гончаренко.

Учасники коаліції "ОГО.Полтава" підготували колективне звернення на підтримку Лариси Гольник, в якому категорично засуджуються фізичне насилля та дії, вчинені проти судді. активісти вимагають якнайшвидшого розслідування злочину та притягнення до відповідальності винних.

Звернення направили на адресу очільників прокуратури, силових та антикорупційних відомств України та Полтавської області.

Нагадаємо, коаліція "ОГО.Полтава" заснована влітку 2017 року і об'єднує 25 громадських організацій міста.

Лариса Гольник, cуддя, напад, Олександр Струков

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.