08:15 27.12 1643
Сержант поліції Павло Ротар згуртував митців, які присвятили свою творчість темі АТО. Виставка діятиме з 26 грудня до 15 січня у Полтавському обласному краєзнавчому музеї.
26 грудня в обласному музеї відкрилася виставка "Військово-польовий АРТ".
Автор мистецького проекту — сержант поліції, який проходить службу у полку спеціального призначення "Київ" Павло Ротар. Під час відкриття виставки він пригадав, як у серпні 2014 року він відправився добровольцем на Схід. Саме у зоні військового конфлікту Павло зіткнувся з реаліями військового побуту, зі специфічним, непритаманним для мирного життя середовищем. Його зацікавили використані атрибути війни – ящики з-під боєприпасів, різні гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів та інше.
Тоді й виникла ідея створити із суто військових речей артоб’єкти і поєднати їх із традиційним українським мистецтвом, щоб показати: прагнення до Життя – сильніше за силу Смерті.
Як зізнався куратор незвичної виставки, він хоче, щоб мистецькі твори, які народжуються з атрибутів війни, побачили якомога більше українців.
Ідею сержанта вже підтримали чимало відомих в Україні митців – художників, майстрів народної творчості, декораторів тощо.
На сьогодні у проекті беруть участь понад 130 майстрів майже з усіх областей України, а сама виставка налічує більше 300 унікальних експонатів.
На сьогодні "атовець" організував 28 творчих виставок, що подорожують Україною. Так, після Полтави на унікальні артоб'єкти чекають у Харкові.
В експозиції, яка представлена у рамках арт-проекту, демонструються роботи майстрів із Полтавщини – Наталії Свиридюк, Володимира Маркіp’яна, Алли Кісь, Юлії Тушко, Наталії Матвійчук, Світлани Мотрій, Оксани Кальної, Вікторії Заліської, Оксани Северин, Артема Грипича, Михайла Онацька. Зокрема, полтавка Наталія Свиридюк виготовила для виставки камуфляжні ляльки-мотанки як мистецький виклик.
Якою буде погода на вихідних у Полтаві
14:30 14.03